Розрахуватись за покупки тепер можна буде за допомогою смартфону

Платіжна система MasterCard, Альфа-банк і мобільний оператор "Київстар" розробили алгоритм розрахунків за покупки за допомогою мобільних телефонів, що використовують технологію NFC.

Про це повідомляє "Комерсант-Україна".

Ця технологія бездротового високочастотного зв'язку дозволяє передавати дані між пристроями на відстань до 10 см.

VimpelCom Ltd, материнська компанія "Київстару" і MasterCard ще в березні уклали угоду про спільний розвиток NFC-платежів. Тоді сторони не розкрили подробиць проекту.

За словами начальника відділу мобільної комерції компанії "Київстар" Лесі Запорожець, клієнту, що хоче здійснювати NFC-платежі, необхідно буде мати смартфон з SIM-картою, які підтримують стандарт передачі даних NFC.

Споживач також повинен бути клієнтом Альфа-банку, хоча в майбутньому перелік установ може розширитися.

Технологія дозволить оплачувати через термінали, що приймають платежі NFC, покупки на суму до 100 гривень без введення пін-коду.

"Розрахунки можна здійснювати будь-де за умови, що там є спеціальний термінал для безконтактних платежів", - запевнив директор роздрібного бізнесу Альфа-банку Піотр Качмарек.

За словами генерального директора представництва MasterCard в Україні Віри Платонової, вже встановлено 18 тисяч терміналів з функцією прийому безконтактних платежів (12,5% всієї мережі терміналів).

Будівництво мережі почалося в 2011 році в рамках запуску безконтактних карт: система MasterCard PayPass просуває, а Visa - PayWave.

До кінця року кількість безконтактних терміналів повинна збільшитися на 30%.

Анонсована послуга запрацює лише до кінця року.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 червня 2022, 16:09

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.