Банкам не дозволять змінювати курси валют протягом дня

Національний банк відмовив банкам у можливості встановлювати різні курси обміну готівкової валюти для всіх своїх точок і міняти їх протягом одного дня.

Про це повідомляє "Комерсант-Ураїна".

Ці обмеження були встановлені постановою НБУ №538/2009 під час фінансової кризи.

Банки звернулися до регулятора з пропозицією скасувати їх, так як, на їхню думку, існуючий стан справ не відповідає ринковій кон'юнктурі і тягне за собою "істотні збитки".

Однак регулятор вважає, що скасування цих норм є передчасним.

"Вимога про встановлення в системі банку єдиного курсу спрямований на попередження маніпулювання з боку банків. Особливо це актуально під час підвищеного попиту на іноземну валюту з боку населення, який призводить до розгойдування курсу", - йдеться у відповіді НБУ.

Регулятор впевнений, що це обмеження дозволило зберегти стабільність на готівковому ринку.

Дійсно, за останній рік готівковий долар, за даними finance.ua, подорожчав всього на 6 копійко - до 8,13 / 8,16 гривні за долар.

Проте банкіри заявляють, що необхідність відмови від такого обмеження назріла вже давно.

"Скасування норми одноразового встановлення курсу дозволить банкам вести більш гнучку політику при виставленні котирувань обміну валют і підвищить конкурентоспроможність установ", - відзначила керівник казначейства ПриватБанку Людмила Шмальченко.

Можливість оперативно змінювати курси і встановлювати різні котирування в різних регіонах могли б дати банкам додатковий заробіток.

Особливо це актуально на тлі зниження доходів банків від операцій з валютою.

У I кварталі вони заробили всього 359 мільйонів гривень, що практично вдвічі менше порівняно з торішніми квартальними.

Щоб не втратити доходи, зараз банкам доводиться встановлювати велику різницю між ціною купівлі та продажу валюти, щоб захистити себе від можливих коливань курсу на міжбанку протягом дня.

"В результаті в першу чергу страждає клієнт, який найчастіше змушений працювати з більш широким спредом, встановленим на цілий день", - відзначає начальник відділу операцій на валютному і грошовому ринках управління казначейства ОТП Банку Максим Давлад.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 вересня 2020, 21:24

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.