Азаров наказав Бойку створити концепцію енергетичного хаба

Прем'єр-міністр Микола Азаров доручив віце-прем'єр-міністру Юрію Бойко до саміту Україна-ЄС, який буде проводитися в листопаді у Вільнюсі, підготувати концепцію створення енергетичного хаба.

Таке доручення прем'єр дав 26 червня на засіданні Кабінету міністрів, передає УНІАН.

"З урахуванням, насамперед, національної енергетичної стратегії доручаю віце-прем'єр-міністру Бойко розробити концепцію цього континентального проекту та презентувати її до саміту у Вільнюсі", - сказав Азаров.

Він підкреслив, що Євросоюз зацікавлений в тому, щоб Україна стала європейським газоенергетичним хабом, перш за все, для забезпечення можливості зберігання газу в українських ПСГ.

Як повідомлялося раніше, міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький 25 червня в Люксембурзі заявив, що перспектива створення енергетичного хаба на території України проясниться після вирішення питання про постачання газу з Європи через територію Словаччини.

При цьому він зазначив, що на сьогоднішній день йдуть переговори з іноземними трейдерами про зберігання ними газу в українських ПСГ в обсязі 15 мільярдів кубометрів за цінами нижче європейських.

Нагадаємо, на початку травня в Брюсселі відбулася конференція щодо розвитку газового ринку України, під час якої, в тому числі, обговорювалася ідея Міністерства енергетики та вугільної промисловості про створення в Україні східноєвропейського газового хаба.

Раніше Ставицький повідомив, що німецький газовий трейдер компанія RWE, а також інші трейдери зацікавлені у використанні українських газових сховищ.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 квітня 2021, 11:56

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.