Попов починає боротьбу з безробіттям у столиці

За дорученням голови Київської міської держадміністрації (КМДА) Олександра Попова Департамент соціальної політики КМДА розробив пропозиції щодо врегулювання проблеми безробіття в столиці.

Про це йшлося під час круглого столу з питань працевлаштування, який відбувся у столичній мерії, передає УНІАН.

За словами виступаючих, незважаючи на те, що в Києві ситуація з працевлаштуванням краща серед всіх регіонів України, багато жителів столиці не в змозі влаштуватися на роботу за фахом.

Основна причина столичного безробіття - невідповідність попиту та пропозиції на ті чи інші професії і рівень кваліфікації.

Так, сьогодні в Києві зареєстрованих в Центрі зайнятості претендентів на посаду держслужбовця або менеджера вчетверо більше, ніж попит на таких працівників (3,150 тисячі і 770 відповідно).

У той же час попит на кваліфікованих працівників з інструментом вчетверо більше, ніж претендентів на таку роботу (1,424 тисячі і 338 відповідно).

За висновками фахівців Центру зайнятості, основи майбутнього безробіття закладаються ще на етапі підготовки кадрів.

На сьогоднішній день молодь прагне отримати вищу освіту, хоча попит на випускників з вищою освітою в Києві значно нижче, ніж на кваліфікованих працівників.

Навіть порядку 10% "бюджетників" після закінчення вузу не можуть отримати направлення на роботу, не кажучи вже про "контрактників".

Для врегулювання ситуації КМДА виступила з ініціативою змінити механізм формування держзамовлення на підготовку у вузах фахівців.

Зокрема, за погодженням з роботодавцями та відповідно до потреб ринку праці формувати у вузах держзамовлення, а також видавати ліцензії переважно на затребувані спеціальності.

В установах профосвіти - розширити практику підготовки кадрів під конкретні робочі місця.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 02 червня 2020, 21:33

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.