Роумінг у ЄС знову подешевшав

Користування мобільним телефоном і мобільним інтернетом на території Євросоюзу подешевшало, починаючи від 1липня.

Зниження не стосуються операторів з країн, які не входять до складу ЄC, пише Deutsche Welle.

У ЄС уже давно ведуть боротьбу за зменшення роумінг-тарифів на території Євросоюзу, в законодавчому порядку змушуючи операторів мобільного зв'язку йти на зустріч абонентам.

Починаючи від 1 липня, на території ЄС діють нові максимально дозволені роумінг-тарифи. Це означає, що громадянам країн Євросоюзу, які відправляються в іншу країну ЄС, телефонувати стане ще дешевше.

Дзвінок з європейського закордону коштуватиме тепер максимально 24, а не 29 центів за хвилину (без урахування податку на додану вартість), повідомляє інформаційне агентство dpa з посиланням на Єврокомісію.

Менше коштуватимуть і вхідні дзвінки - 8,3 цента, а не 9,5 цента, як раніше. За одну СМС оператори можуть вимагати максимально лише 9,5 цента замість 10,7 цента. Вхідні СМС і надалі лишаються безплатними.

Зменшилась також вартість користування за кордоном мобільним інтернетом. У майбутньому доведеться платити вже не 83,3 цента, а 53,5 цента за кожен мегабайт завантажених даних.

Як заявила єврокомісар Нелі Крез, завдяки новому зниженню мобільних тарифів у гаманцях європейських споживачів уже цього літа залишатиметься більше грошей.

Так, за підрахунками Єврокомісії, середньостатистична німецька родина з чотирьох осіб за тиждень відпустки в Італії зекономить на мобільному зв'язку в порівнянні з минулим роком 23 євро. А в порівнянні з 2009 роком йдеться взагалі про 463 євро.

Єврокомісія поставила собі за мету кінець-кінцем домогтися того, аби мобільний зв'язок за кордоном був не дорожчим, ніж вдома. За даними dpa, пропозицію про скасування роумінг-тарифів планується представити у вересні цього року.

Для тих, хто користується послугами операторів з країн, які не входять до складу ЄС, у роумінг-тарифах нічого не змінюється.

Українцям, наприклад, які на території Євросоюзу користуються своїми "домашніми" СІМ-картками, доводиться рахуватися з великими витратами.

"Київстар", наприклад, за роумінг у Німеччині вимагає зі своїх клієнтів 12 гривень за хвилину за вихідні дзвінки й стільки ж за вхідні. А якщо хтось з СІМ-карткою від "Київстар" захоче дзвонити з Португалії, тоді доведеться за вихідні дзвінки платити 35 гривень за хвилину, а за вхидні 25 гривень.

Як вже раніше писали українські ЗМІ, оператори з країн ЄС "неодноразово намагались компенсувати збитки від дій регулятора, підвищуючи ставки для операторів з країн, які не входять до складу ЄС".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 лютого 2021, 21:01

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.