Футбол став економічною і політичною проблемою Бразилії - ЗМІ

Учасники протестів, які розпочалися у Бразилії місяць тому, вважають, що підготовка до Чемпіонату світу з футболу коштує Бразилії надто дорого, звинувачують владу у корупції, і вимагають збільшення видатків на медицину, освіту та громадський транспорт.

Про це пише BBC.

Учасники протестів виходять на вулиці із гаслами "Хай FIFA заплатить по рахунках" та "FIFA повертайся додому!".

"Аналітики намагаються зрозуміти, як у такій "схибленій" на футболі країні, як Бразилія, невеликий протест проти підвищення плати за проїзд у громадському транспорті швидко переріс у кількасот-тисячні демонстрації із вимогами докорінно мінити напрямки використання бюджетних коштів", - пише видання.

Як відзначив президент країни Руссефф, державні кредити, взяті на будівництво стадіонів, будуть повністю повернуті, і що вони не зачепили загальний фонд державного бюджету, - це були субсидовані кредити будівельним компаніям (великим спонсорам політичних партій) від Національного банку розвитку.

"Згідно із даними уряду, проведення світового футбольного чемпіонату коштуватиме Бразилії 28,1 мільярда реалів (близько 12,5 мільярда доларів). Тільки стадіони обійшлися у понад 3 мільярда доларів, хоча попередні оцінки не перевищували 1,1 мільярда доларів", - пише The Economist.

Президент Руссефф каже, що державні кредити, взяті на будівництво стадіонів, будуть повністю повернуті, і що вони не зачепили загальний фонд державного бюджету, - це були субсидовані кредити будівельним компаніям (великим спонсорам політичних партій) від Національного банку розвитку".

Бізнесовий часопис також пише, що "схиблені на футболі бразильці" не виступають проти самого чемпіонату світу як такого, але вони розлючені обіцянками того, що "спадок" цього чемпіонату буде великим і тривалим, у чому є величезні сумніви.

Аеропорти застрягли у минулому сторіччі, і принаймні 5 із 12 міст, що прийматимуть матчі чемпіонату, вже заявили, що до проведення чемпіонату не будуватимуть обіцяні раніше нові автобусні маршрути, лінії метро та монорейкові трамвайні лінії.

"Зменшіть плату за проїзд, а рахунок надішліть FIFA" - написано на одному із графіті на будівлі Бразильської футбольної асоціації", - пише The Economist.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 20 січня 2021, 21:24

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.