Україна опустилася на 8 сходинок в "інноваційному" рейтингу

В Україні падає рівень розвитку інновацій.

За рік країна втратила вісім позицій у глобальному інноваційному рейтингу Глобального індексу інновацій 2013 року, пише "Комерсант-Україна".

Україна зайняла 71 місце в інноваційному рейтингу Global Innovation Index 2013 від Корнельського університету, бізнес-школи INSEAD та Всесвітньої організації інтелектуальної власності ВОІВ.

Торік інноваційний потенціал України був оцінений вище - країна займала 63 місце. Україна отримала в рейтингу індекс 35,78 (за шкалою від 0 до 100), опинившись між Тунісом і Монголією.

Для порівняння: індекс лідера рейтингу Швейцарії склав 66,59. При цьому Україна є одним з лідерів за інноваційністю в групі з 36 країн з середньо-низьким рівнем доходу.

Глобальний інноваційний індекс складається вже шостий рік і оцінює рівень розвитку інновацій в 142 країнах - інноваційний потенціал держав, їх витрати на інновації і результат прийнятих зусиль.

Індекс враховує 84 показники: умови для відкриття та розвитку нового бізнесу, податкову політику в країні, якість університетської освіти, доступність макрофінансірованія та венчурного капіталу.

Склад перших 25 місць індексу за всі ці роки не змінився.

Глобальний індекс інновацій 2013 року, як і минулого року, очолила Швейцарія, друге місце зберегла Швеція. З п'ятого на третє місце піднялася Великобританія, з шостого на четверте - Нідерланди, а США піднялися відразу на п'ять позицій - з десятого на п'яте місце.

Зробили ривок убік інновацій та поліпшили свої позиції 18 країн, що розвиваються. Наприклад, Молдавія (зайняла 45-е місце), Вірменія (59 місце), Грузія (73), Китай (35), Індія (66), Таджикистан (101) і Латвія (33).

Протягом останніх трьох років в Україні не було будь-яких помітних негативних змін у розвитку інновацій, вважає співзасновник спеціалізованої соціальної мережі українських вчених по всьому світу Юрій Халавка.

"Те, що Україна опустилася на вісім позицій у рейтингу, не можна вважати якимось серйозним падінням. Різниця між країнами, які займають 50 або 70 місце, дуже невелика. В Україні ж інновації як розробляли, так і розробляють. Але проблема полягає в тому, що мала частка цих інновацій впроваджується", - кажеХалавка.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 вересня 2020, 17:24

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.