Фірташ погодився на знижку аграріям

Антимонопольного комітету і хімічні підприємства Дмитра Фірташа досягли угоди про зниження цін на міндобрива.

Подробиці домовленості не розголошуються, передає "Комерсант-Україна".

Фірташ контролює концерн "Стирол", черкаський "Азот", "Сєвєродонецьке об'єднанням "Азот" і "Рівнеазот"

У 2012 році аграрії потребують дешевих міндобрива як ніколи, каже перший заступник голови Всеукраїнського союзу сільгоспвиробників Василь Ярошовець.

"Через осінню посуху і зимові морози сільгоспвиробники змушені витратитися на пересівання 3-3,5 мільйона гектарів земель. Відповідно, на чомусь доведеться заощадити. Як правило, це міндобрива", - відзначив він.

За даними Мінагрополітики, на кінець лютого забезпечення аграріїв міндобривами, з урахуванням перехідних залишків, становило 66%.

За словами представників міністерства, покрити дефіцит планується за рахунок форвардних закупівель зернових у сільгоспвиробників компанією з державною участю "Хліб інвестбуд", як було в 2011 році.

Тоді Ostchem Holding Фірташа поставив на внутрішній ринок добрива за ціною на 20-25% нижче за ринкову. Схема дозволила аграріям заощадити від 50 до 100 доларів на тонні. В "Хліб інвестбуд" підтвердили що форвардна програма на 2012 рік знаходиться на завершальній стадії підготовки.

В 2012 році поставити добрива за низькими цінами буде непросто. У 2011 році у Фірташа був дешевий газ, який Україні повернула йому на вимогу Стокгольмського арбітражу, 2012 року йому доводиться закуповувати його за ринковими цінами.

"При поточних цінах на природний газ для виробників азотних міндобрив, собівартість виробництва 1 тонни карбаміду становить 340-370 доларів за тонну без ПДВ, селітри - близько 300 доларів за тонну без ПДВ", - відзначає аналітик консалтингової компанії "Інфоіндустрія" Дмитро Гордейчук.

Вартість селітри в порту Південний становить 305-310 доларів з атонну, карбаміду - 385-390 доларів з атонну.

Навіть при мінімальній рентабельності поставка міндобрив через "Хліб інвестбуд" може виявитися вигідною.

"2011 року компанія допомогла збути продукцію в квітні-травні, коли традиційно падає попит і ціни на добрива, - говорить аналітик "АРТ-Капітал" Станіслав Зеленецький.

Очікується, що виробники нададуть свої розрахунки протягом тижня.

Ярошовець каже, що зацікавити аграріїв зможуть лише ціни, які будуть як мінімум нижче експортних. Нині, наприклад, різниця експортних цін на аміачну селітру в порівнянні з внутрішніми досягає 20 доларів за тонну.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 14 квітня 2021, 17:13

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.