Penguin Random House стало найбільшим видавництвом у світі

Німецький медіаконцерн Bertelsmann і британський видавничий дім Pearson оголосили цього тижня про злиття своїх активів - видавництв Random House та Penguin Group.

Таким чином постало найбільше в світі видавництво Penguin Random House, повідомляє Deutsche Welle.

У ньому 53 відсотки акцій належать Bertelsmann і 47 відсотків - Pearson.

У новому видавництві працюватиме майже 11 тисяч осіб, його річний оборот становитиме близько трьох мільярдів євро.

Ініціатори такого злиття сподіваються, що тепер вони зможуть спільно інвестувати в нові ринки, наприклад, у Китаї, Індії або Бразилії, а також ефективніше протидіяти конкурентному тиску з боку американських інтернет-компаній Amazon, Apple та Google.

Новий видавничий дім розраховує продавати бестселери за низькими цінами.

Штаб-квартира новонародженого велетня розмістилась у Нью-Йорку.

Звідти координуватимуться дії видавництва в США, Канаді, Великобританії, Австралії, Новій Зеландії, Індії та Південній Африці, а також у Китаї, Іспанії та Латинській Америці.

Діяльність нового книжкового концерну розрахована переважно на англомовного та іспаномовного читача. Тому німецькомовна видавнича група в Мюнхені не увійде до складу нового підприємства й залишиться під крилом Bertelsmann.

Варто зауважити, що книжковий ринок у Німеччині ще залишається достатньо стабільним у порівнянні з іншими країнами.

Така ситуація є наслідком фіксованих цін на книжкову продукцію. Річний оборот галузі у німецькомовних країнах упродовж уже не одного року зберігається на рівні близько 10 мільярдів євро.

Зовсім інакше виглядають справи в Сполучених Штатах та у Великобританії, де інтернет-крамниці відбирають клієнтів у традиційних книготорговців. Головного болю додає також зростання популярності електронної книги.

Голова правління Bertelsmann Томас Рабе назвав злиття двох видавництв історичним. Зокрема він заявив, що невелика фірма, яка відкрилась 178 років тому, 1 липня 2013 року перетворилась на найбільший у світі книжковий концерн.

Розвиток цифрового бізнесу та експансія на ринках, що розвиваються, нині належить до головних цілей Bertelsmann.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 04 липня 2020, 13:56

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.