Компанію Коломойського звинуватили в ухиленні від сплати податків

НПК-ГаличинаВАТ "НПК-Галичина" не сплатило до держбюджету майже півмільйона гривень дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності товариства за 2008 рік.

Про це заявив депутат, член комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Ігор Васюник, повідомляє "Економічна правда".

За його словами, відповідно до законодавства, товариство, у статутному капіталі якого є корпоративні права держави, повинно сплачувати до державного бюджету кошти на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності.

Однак ВАТ "НПК-Галичина" не сплатила до держбюджету необхідної суми від частини чистого прибутку товариства.

"Йдеться про невиплати дивідендів за 2008 рік на суму понад 468 тис гривень, що становить 15% від чистого прибутку "НПК-Галичина". Тобто товариство, 25% акцій якого належать державі, відмовилось сплачувати обов’язкові платежі до держбюджету. Про ухилення виплат, зокрема, свідчать результати позапланової перевірки податковою службою Львова", - заявив Васюник.

За його словами, водночас, подальші дії податкової свідчать про її некомпетентність або ж наводять на думку про навмисне затягування справи. Замість того, щоб подати позовну до господарського суду, справу розглядав Львівський окружний адмінсуд.

Відповідно, останній цілком законно відмовив податковій у задоволені позову і справа знову зупинилась.

Депутат додав, що по цьому питанню вже скеровано звернення до Генерального прокурора України з проханням провести перевірку вказаних фактів на предмет наявності ознак кримінальних правопорушень та, за наявності підстав, розпочати досудове розслідування. Відповідне звернення підписали також народні депутати МДО "Львівщина".

Додамо, що інвестори ВАТ "НПК-Галичина" вже протягом 10-ти років не виконують інвестиційних зобов'язань на близько 260 мільйонів доларів. Фонд держмайна України протягом цього часу безрезультатно судиться з інвесторами, щоб повернути товариство у державну власність.

Як відомо, НПК "Галичина" контролює група компаній, афілійованих із Приватбанком, одним з акціонерів якого є Ігор Коломойський.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 січня 2021, 7:03

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.