Європа хоче контракт на імпорт газу зі Словаччини до 20 липня

Європейська Комісія наполягає на підписанні контракту на імпорт газу зі Словаччини до 20 липня 2013 року.

Про це в ході зустрічі під головуванням Єврокомісара з питань енергетики Гюнтера Еттінгера у Брюсселі 4 липня зазначив міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький, повідомляє прес-служба, пише "Українська енергетика".

"Зрештою, якщо це не буде зроблено, компанія Eustream може позбутися європейської ліцензії як транзитер", - сказав він.

Міністр додав, що технічні питання вже всі вирішено, існує два способи початку реверсного транзиту через територію Словаччини.

"Головне - забезпечення у майбутньому нової формули ціни як для українських, так і для європейських споживачів. На моє глибоке переконання, це буде останній крок до лібералізації ринку в центральній та східній Європі", – наголосив міністр.

Зазначається, що під час зазначеної зустрічі спільно з міністром енергетики Словаччини, представниками компанії "Укртрансгаз", а також представниками компанії Eustream мали бути обговорені всі питання щодо організації повноцінного імпорту газу зі Словаччини та підписання відповідного контракту.

Очікується, що укладення цієї угоди дасть можливість реверсних поставок газу в Україну в обсязі від 10 до 20 мільярдів кубометрів газу на рік. При цьому обсяги газу можуть бути заміряні на території України.

Як відомо, з 15 травня 2013 почалися тестові "мечінг"-процедури між ПАТ "Укртрансгаз" і компанією Eustream. Сторони прийняли форму для обміну інформацією, ухвалили інструкцію щодо взаємодії.

Як повідомлялось, в цілому реверсні поставки газу в 2013 році повинні скласти 1,3 мільярда кубометрів, або близько 4% від загального імпорту газу в Україну.

Потенційний обсяг газу, який може бути поставлений в Україну з Європи за реверсними маршрутами, становить 30 мільярдів кубометрів на рік.

Як відомо, за словами виконавчого директора RWE Supply & Trading GmbH Стефана Юдіша, почати постачання газу через територію Словаччини німецькою RWE поки не вдається не через відсутність технічних можливостей, а через "Газпром", який фактично блокує постачання, відмовляючись узгодити заявку на транспортування газу в Україну.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 квітня 2021, 1:40

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.