"Українську біржу" і ПФТС оцінили у 22 мільйони

"Український біржовий холдинг" (УБХ), 100% якого належить Московській біржі, повинен до 31 грудня 2013 встановити контроль над ПФТС і "Українською біржею".

Це випливає з проекту меморандуму акціонерів ПФТС та УБ про консолідацію біржової інфраструктури, пише "Комерсант-Україна".

Саме до цієї дати акціонери двох бірж повинні обміняти акції на акції нової емісії УБХ. Перед цим холдинг, організований як ТОВ, повинен перереєструватися у ПАТ.

Згідно з проектом меморандуму, документ набуде чинності, якщо до 30 липня його підпишуть міноритарії, що сумарно володіють не менше 20% ПФТС і 27% УБ.

Московська біржа володіє в капіталі бірж 50% +1 акцією і 43%.

"За наявності 70% голосів, що підтримують об'єднання, думки інших акціонерів, таких як я, можна не питати", - пояснив власник 3% ПФТС Олександр Скляров.

Номінальна ціна акції УБХ становитиме 100 гривень.

При цьому одна акція ПФТС оцінена в 32 акції УБХ (тобто в 3 200 гривень), а акція УБ оцінена в 29 акцій УБХ (2900 гривень).

Номінали акцій обох майданчиків становлять 1000 гривень. Обміну підлягатимуть також частки в ТОВ "Біржовий центральний контрагент" і ТОВ "Український центральний контрагент", якими на 100% володіє Московська біржа.

Їх оцінка повинна дозволити російському інвесторові володіти від 50% до 60% холдингу.

Коефіцієнти обміну визначилися в ході оцінки двох бірж, яку провела ІК Dragon Capital, що володіє 4% акцій УБ.

Індикативна оцінка, заснована на середньому між підходами EV / Sales і P / Book, показала, що ПФТС коштує 13 мільонів доларів, а УБ - 9 мільйонів доларів.

Сумарна оцінка в 22 мільйони доларів в 3 рази більше їх статутних капіталів - 7,1 мільйона доларів.

Оцінка ПФТС багато в чому сформована депозитом на 9 мільйонів доларів, тоді як факторами, знижувальними її вартість, виявилися збитковість і "слабкі перспективи розвитку".

"На відміну від ПФТС, УБ генерує позитивну операційну і чисту маржу. У неї порівнянно кращі перспективи розвитку та більш стійке ринкове становище", - йдеться у звіті ІК.

Виходячи з цієї оцінки та структури власності, частки акціонерів в холдингу можуть розподілитися так: Московська біржа - 52%, асоціація "Фондове партнерство" - 8%, інші акціонери - 40%.

У Dragon Capital не змогли прокоментувати свої розрахунки.

Як відомо, 22 травня робочі групи при біржах зійшлися на необхідності злиття двох майданчиків.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 04 липня 2020, 12:46

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.