СКМ Ахметова готова купити Platinum Bank за 150 мільйонів - ЗМІ

На купівлю 52 за розміром активів Platinum Bank претендує чотири інвестори: група СКМ Ріната Ахметова, компанія Vertex одеського бізнесмена Бориса Кауфмана, російський "Альфа Банк" і "Дельта Банк".

Про це повідомили три незалежних один від одного джерела, пише Forbes.

"Пропозиції - 130-150 мільйонів доларів", - каже близький до процесу переговорів банкір.

СКМ і Vertex запропонували за банк близько150 мільйонів доларів, "Альфа Банк" оцінив конкурента в 130 мільйонів доларів, власник "Дельти" Микола Лагун пропонував близько 120 мільйонів доларів.

За словами представника продавця, покупцем стане чи СКМ або Vertex. Два незалежних один від одного джерела, знайомих з ходом переговорів, стверджують, що з більшою ймовірністю нинішні акціонери віддадуть перевагу пропозиції Кауфмана.

Platinum Bank створений в 2006 році за участю Horizon Capital, який планував вийти з цього проекту максимум через 5 років.

Зараз у Horizon Capital 45% акцій, East Capital - 24%, 18% - у менеджменту банку, 5% - у IFC, і 4% - у FPP Asset Management, ще 4% розподілені серед дрібних акціонерів.

На 1 квітня 13 року активи банку становили 3,6 мільярда гривень, власний капітал – 417,7 мільйона гривень. Кредитний портфель - 2,8 мільярда гривень, 99,5% якого - кредити населенню. Банк спеціалізується на беззаставному споживчому кредитуванні і має близько 1700 точок продажів.

Власники Platinum Bank, одного з лідерів беззаставного споживчого кредитування, шукають покупця на 100% акцій фінустанови з початку 2013 року.

Група СКМ уже давно придивляється до банків.

"За допомогою Platinum вони хочуть посилити позиції в маленьких містах і селах банку "Ренесанс Кредит", який їм належить", - припускає джерело, знайоме з ходом переговорів.

За його словами, Vertex Кауфмана заходить як фінансовий інвестор, і йому важливо, щоб менеджмент банку продовжував працювати і показував хороші результати.

Активну участь у переговорних процесах щодо купівлі фінустанов приймає і "Альфа-Банк" (брав участь у тендері Сведбанку і "Астра Банку", які придбав Микола Лагун), але поки безрезультатно.

Власник Дельта Банку Лагун заявив Forbes, що до осені угод з купівлі, крім Астра Банку, у нього не планується.

Представники як покупців, так і продавців стверджують, що на даний момент переможець торгів невідомий.

"Ми знаходимося в процесі переговорів з потенційними покупцями, тому поки рано що-небудь коментувати", - підкреслює співзасновник та головний виконавчий директор Horizon Capital Наталія Яресько.

Операцію з боку Кауфмана веде компанія "Інвестиційний капітал України" Валерія Гонтарєва. Вона підтвердила, що виступає посередником, але від подальших коментарів відмовилася, посилаючись на договір про конфіденційність. Кауфман на запитання про купівлю банку заявив: "Ні, не купив, і не збираюся".

За інформацією Forbes, акціонери Platinum остаточно визначать переможця протягом тижня.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 жовтня 2020, 9:18

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.