Польські селяни воюють із Chevron через технологію видобутку газу

Деякі експерти пророкують Польщі шалені прибутки від видобутку сланцевого газу із застосуванням технології фрекінгу.

Втім, поляки протестують, пише Deutsche Welle.

Два роки тому американська Chevron захопила жителів містечка Журавльов ідеєю видобутку сланцевого газу за допомогою технології фрекінгу.

Втім, коли на місці провели роз'яснювальну роботу екологи, місцеві мешканці почали боятися, що застосування фрекінгу може спричинити забруднення водних ресурсів та порушити локальну екосистему.

Жителі помітили, що з часу тестових бурінь представниками Chevron вода уже зафарбувалась у темний колір.

Торік від підготовчих робіт із видобутку газу Chevron утримали протести місцевих мешканців.

Цього року представники Chevron знову завітали до Журавльова уже із службою безпеки.

Сотні мешканців Журавльова постійно протестують та намагаються утримати Chevron від реалізації своїх планів щодо фрекінгу.

Доступ до зони видобутку блокують трактори місцевих селян, тож вантажівки енергетичної компанії до місця дістатись не можуть. Поки що.

Як кажуть люди, концесія була надана лише під тестові роботи, а дозвіл на буріння відкликаний ще у червні 2012 року. Низка документів підтверджує позицію журавльовців та свідчить, що офіційно Chevron не має права починати роботи.

Натомість представники енергетичного колоса переконують, що всі дозвільні документи у них є. Щоб позбутись нав'язливих протестувальників, Chevron нашвидку почав прокладати нову дорогу до іншої ділянки. У концерні сподіваються, що там, кілометрів за десять від Журавльова, буде спокійніше.

Та демонстранти звернулись по допомогу до юристів. Людей також підтримують порадами активісти із США, Чехії та Латвії, які мають власний досвід боротьби з видобуванням сланцевого газу.

Сьогодні дві третини газу, який імпортує Польща, постачається російським "Газпромом" - за однією з найвищих в Європі ціною.

Один із протестувальників-журавльовців Анже Бак вважає, що уряд цілком свідомо використовує тезу про залежність від Росії для того, щоб отримати підтримку населення для здійснення фрекінгу.

Однак за короткий час жодний фрекінг не призведе до газової незалежності, вважає Бак.

"Польща підписала довгостроковий договір з Росією на поставки газу". Крім того, поляки видобувають енергію з інших джерел - вугілля, води й вітру.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 квітня 2021, 3:26

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.