Акцизний збір збільшив конкуренцію між організаторами торгів ЦП

Акцизний збір з операцій з цінними паперами змінює розстановку сил на ринку.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Невеликі біржові майданчики все швидше нарощують свої позиції, і вже незабаром Придніпровська фондова біржа і Київська міжнародна фондова біржа можуть потіснити "Українську біржу" з третього місця.

Наприклад, всього чотири угоди з акціями гірничо-збагачувальних комбінатів, що належать групі СКМ, дозволили біржі ПФТС у липні несподівано повернути лідерство на ринку акцій, відзначає видання.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринкуповідомила, що в січні-червні 95% всіх угод з акціями були укладені на чотирьох біржах, тоді як в аналогічному періоді 2012 року цю ж частку контролювали всього два майданчики - "Українська біржа "(УБ, обсяг торгів акціями в I півріччі 2013 становив 2,69 мільярда гривень) і" Перспектива "(1,47 мільярда гривень).

Цього року до них приєдналася біржа ПФТС (2,31 мільярда гривень) і зайняла перше місце Придніпровська фондова біржа (ПФБ; 4,57 мільярда гривень).

ПФБ стала лідером в квітні завдяки угодам з акціями компаній "ОСТ-Інвест", "Укрдорбуд", "Нафтова компанія "Ойл Сіті"", "Медікал Томограф Інвестмент".

З урахуванням торгів іншими інструментами загальне лідерство на ринку утримує "Перспектива" (132,7 мільярда гривень, у тому числі торги держоблігаціями на 120,6 мільярда гривень), а другу позицію займає ПФТС (38 мільярдів гривень; 19,6 мільярда гривень).

І хоча УБ (6,9 мільярда гривень) поки ще перебуває на третьому місці, її вже почали витісняти ПФБ (4,6 мільярда гривень) і Київська міжнародна фондова біржа (КМФБ; 4,2 мільярда гривень).

Якщо в минулому році їх обсяги торгів були менше, ніж на УБ, в 70 і 15 разів відповідно, то у 2013 році відставання різко скоротилося. Обсяг торгів на всіх 10 майданчиках становив 187, 9 мільярда гривень, з яких 140,2 мільярда гривень припало на держоблігації.

Зміни на ринку акцій спровоковані впровадженням акцизу на операції з цінними паперами.

З 1 січня для позабіржових операцій ставка акцизу становила 1,5% від суми угоди, а за умови знаходження паперів в лістингу біржі - 0,1%.

У разі наявності біржового курсу у цінного паперу її ставка становить 0%.

За словами директора "Перспективи" Станіслава Шишкова, введення акцизу призвело до скорочення торгів акціями, оскільки до них може застосовуватися податок. У I півріччі обсяг біржових угод з акціями впав з 15,8 мільярда гривень до 12,5 мільярда гривень.

Втім, на українському ринку ситуація може змінитися в будь-який момент.

"Закон про акциз, як вже було видно в квітні, може призводити до того, що будуть укладатися великі, але не завжди зрозумілі угоди на різних біржах", - каже голова правління ПФТС Ігор Селецький.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 30 вересня 2020, 22:08

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.