Колесніков продає "Конті"

Компанія "Конті", основний бенефіціар якої - колишній віце-прем'єр Борис Колесніков, виставлена на продаж.

Про це розповіли два джерела - представник однієї з компаній сектору FMCG і інвестбанкір, пише Forbes.

"Про те, що пошук стратегічного інвестора для цього виробника кондитерських виробів триває вже близько півроку. Тиждень тому про плани Колеснікова продати "Конті" також повідомив авторитетний діловий ресурс Mergermarket", - пише видання.

За даними джерел, перший раунд формування пропозицій потенційних покупців відбудеться у вересні.

Консультантом "Конті" виступає британський інвестбанк Barclays.

Колесніков не спростував факт передпродажної підготовки, проте відмовився коментувати мотиви такого рішення, переадресувавши всі питання на наглядову раду "Конті".

Mergermarket припустив, що намір Колеснікова продати кондитерський актив обумовлений його бажанням зосередитися на розвитку свинарського бізнесу - компанії "АПК-Інвест".

"Скільки власники "Конті" збираються виручити від продажу компанії? У статті Mergermarket з посиланням на джерело на інвестбанківському ринку вказана сума в 1 мільярд доларів", - пише видання.

Михайло Гранчак, директор інвестиційно-банківського департаменту Dragon Capital, зазначає, що оцінка в 1 мільярд доларів - це результат застосування мультиплікаторів 12-13 EBITDA до показників "Конті" (якщо вважати достовірною оцінку EBITDA компанії на рівні 100 мільйонів доларів і припустити, що компанія має борг на рівні 200-300 мільйонів доларів).

Для глобальних гравців, які шукають об'єкт для поглинання на українському ринку, альтернативи "Конті" (друга за обсягом виробництва кондитерських виробів в Україні і четверта - в Росії), по-суті, немає.

Так, на "Конті" можуть покласти око глобальні виробники - Hershey, Mars,Mondelez, Nestle, Ulker, а також деякі російські компанії.

У Nestle відмовилися коментувати передбачуваний інтерес до "Конті" і в цілому - можливість розширення шляхом поглинання конкурентів.

Як повідомляється, перепоною для операції може стати неважливий інвестиційний імідж України в очах міжнародних інвесторів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 20 жовтня 2021, 2:42

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.