Біржа NYSE Euronext виграла "битву" за Libor

Система розрахунку лондонської ставки міжбанківського ринку Libor переходить до біржового оператора NYSE Euronext.

Про це повідомила спеціальна комісія, створена міністерством фінансів Великобританії, пишуть "Ведомости".

"Це зміна зіграє важливу роль у відновленні міжнародної довіри до Libor", - заявила баронеса Хогг, яка очолює комісію.

Комісія вважала за краще NYSE Euronext іншим претендентам, серед яких, - Bloomberg LP (материнська компанія інформагентства Bloomberg News пропонувала використовувати для розрахунку Libor дані про різні фінансові транзакції, щоб краще відображати реальну вартість кредиту для банків), Лондонська фондова біржа і лондонський провайдер фінансової інформації Markit.

За даними Комісії з термінової біржової торгівлі США (CFTC), до ставок Libor прив'язані кредитні та похідні інструменти по всьому світу більш ніж на 800 трильйонів доларів, включаючи 350 трильйонів доларів у вигляді свопів і 10 трильйонів доларів у вигляді кредитів, включаючи іпотечні та автомобільні.

Досі адміністратором розрахунку ставок була Британська банківська асоціація (BBA).

Група банків щодня повідомляє ВВА інформацію про ставки, за якими вони працюють на міжбанківському ринку, і асоціація публікує зведені ставки за кредитами в 10 валютах з термінами погашення від одного дня до 12 місяців.

До лютого 2011 року у розрахунку доларової ставки брали участь 16 банків, причому при її визначенні ВВА виключала чотири найвищих і чотири найнижчих пропозиції, на підставі залишилися розраховувалася середня ставка.

Тепер беруть участь 20 банків, відкидається по п'ять крайніх котирувань.

NYSE Euronext відкриє у Великобританії дочірню компанію, повідомила комісія, регулятором цього бізнесу залишиться британське Управління фінансової діяльності.

Повністю у власність на Libor перейде до NYSE Euronext Rate Administration до початку 2014 року.

Як відомо, вже кілька років триває скандал, пов'язаний зі спробами маніпулювати Libor. Під час фінансової кризи 2007-2008 років банки занижували подаються в ВВА котирування, щоб не створювалося враження, що контрагенти не хочуть їх кредитувати, побоюючись, що їх фінансове становище може виявитися нестійким.

А ще до кризи деякі трейдери домовлялися з співробітниками, які подавали котирування, щоб ті надавали потрібні їм значення; це дозволяло зрушити підсумкову ставку, а трейдерам - заробити на похідних інструментах.

Як відомо, першим трейдером, проти якого порушать кримінальну справу за маніпулювання міжбанківською ставкою LIBOR, стане колишній співробітник UBS і Citigroup Том Хейес.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 30 вересня 2020, 22:36

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.