Міністр економіки Латвії: євро - не дивовижний засіб

Вступ Латвії до єврозони з 1 січня 2014 року означає крок вперед до економічної стабільності та підвищення конкурентоспроможності країни.

Про це заявив міністр економіки Даніель Павлютс, коментуючи офіційне рішення Ради ЄС на рівні міністрів економіки і фінансів про введення в країні єдиної європейської валюти, повідомляє "ИТАР-ТАСС".

За його словами, вже зараз економіка Латвії тісно пов'язана з євро - найбільшим торговим партнером республіки є країни, що входять в єврозону, більшість зовнішньоторговельних угод укладаються в євро, більша частина підприємств кредити оформляють теж у євро.

"Тому приєднання Латвії до єврозони - логічний і позитивний крок, який допоможе розвиватися підприємствам та економіці. Введення євро сприятиме довірі міжнародного співтовариства, експертів та інвесторів до латвійській економіці і зміцненню фінансової політики. Але євро не є дивовижним засобом", - наголосив він

За словами Павлютса, введення євро не скасовує необхідність якісно, ​​розумно і відповідально керувати державою, щоб досягти головної мети і підняти добробут всіх жителів.

"Розвинену і багату економіку нам не забезпечать ні Брюссель, ні Люксембург або Франкфурт. Це як і раніше наша власна спільна задача і обов'язок", - передає слова Павлютса прес-служба міністерства економіки.

За прогнозами політика, введення євро дасть позитивний стимул і стабільне зростання латвійській економіці, підвищить кредитний рейтинг республіки, ліквідує валютний ризик і збільшить інтеграцію фінансового ринку, а також створить більш привабливе середовище для інвестицій.

Крім того, вступ до зони євро означає, що Латвії доведеться реалізовувати довгострокову фіскальну політику, а також робити заощадження на випадок кризи.

Як відомо, Європарламент схвалив вступ Латвії до зони євро з січня 2014 року.

Минулого місяця Європейська комісія заявила, що Латвія готова до введення євро, так як досягла цільових показників за інфляцією, дефіцитом бюджету, держборгом, довгостроковими відсотковими ставками і стабільністю валюти.

Як відомо, Латвія подала заявку на приєднання до єврозони на початку березня 2013 року.

Водночас більшість жителів Латвії - 62% - виступають проти введення єдиної європейської валюти.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 квітня 2021, 17:34

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.