В Європі бачать кінець "газпромівської" цінової політики

Компанія RWE AG очікує, що 40-річна система утворення цін на газ в Європі, яка коштувала їй сотень мільйонів євро, буде відкинута після арбітражного рішення проти російського "Газпрому".

Про це повідомляє "Українська енергетика".

Віденський трибунал вирішив, що починаючи з травня 2010 року RWE заплатила "Газпрому" надто багато, і останньому потрібно встановити ринкові ціни для палива, за інформацією німецької енергокомпанії.

Відповідаючи на це, президент Росії Володимир Путін став на захист режиму, що функціонував десятиліттями, і полягає у прив'язці цін до нафтових індексів.

"Ми маємо рішення, яке частково заміняє нафтову індексацію газовою", - заявив фінансовий директор RWE Бернхард Гюнтер - рухаючись вперед, ми отримаємо назад невеликі гроші, які ми все ще можемо втратити на прив'язаній до нафти частині ціни".

RWE, яка проводить з "Газпромом" переговори щодо імпорту газу, боролася за завершення традиції прив'язування контрактів на постачання до цін на нафту, яка була створена до того, як розвинулися європейські газові ринки невідкладних постачань (спотові ринки).

Однак, послаблення попиту на газ означає, що сума, яку енергетичні компанії можуть виставляти споживачам, знизилася відносно цін "Газпрому".

Рішення суду "буде взяте до уваги в нових переговорах", - сказав Гюнтер.

Арбітражний розгляд замість мирного врегулювання із "Газпромом", як це зробила компанія-конкурент E.ON, було успішним, сказав він. Компанія RWE стала єдиною, яка пройшла повний процес арбітражу.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 13 липня 2020, :18

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.