Київ вестиме "подвійні" переговори з Росією щодо спецмит

Київ вестиме переговори як по лінії Євразійської економічної комісії (ЄЕК), так і по лінії Всесвітньої торгової організації (СОТ), щоб не допустити введення компенсаційних мит країнами Митного союзу щодо імпорту товарів з України.

Як повідомили у прес-службі Міністерства економічного розвитку і торгівлі, про це заявив урядовий уповноважений України з питань співробітництва з Російською Федерацією, державами-учасниками СНД, ЄврАзЕС та іншими регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян, пише УНІАН.

"Ми вже сьогодні приступили до вивчення цих питань і зв'яжемося з Євразійською економічною комісією для того, щоб не допустити цих заходів. Аналогічна робота буде проведена і по лінії СОТ ", - підкреслив Мунтіян.

При цьому він зазначив, що рішення про введення у відповідь заходів ще не прийнято, однак якщо воно буде прийнято, то Україна шляхом проведення консультацій і переговорів готова відстоювати інтереси вітчизняних товаровиробників.

На думку Мунтіяна, якщо сторони в процесі консультацій приведуть один одному свої аргументи, то буде прийняте правильне і зважене рішення.

Як повідомлялося, Російська Федерація направила до Світової організації сповіщення про плани ввести спеціальні мита на імпорт з України вугілля, шоколаду і скла у відповідь на введення спеціальних мит на імпорт автомобілів.

У повідомленні сказано, що "автомобільний" податок в Україні завдасть економіці Росії збитків на суму майже 328 мільйонів доларів, а недонадходження податків становитимуть 36 мільйонів доларів

Щоб компенсувати втрати, Росія залишає за собою право стягувати мита в розмірі 0,1 євро за 1 кг українського шоколаду, 54% - при імпорті вугілля і 15% - скла.

Зазначені мита можуть бути введені після узгодження з Митним союзом, до якого входять також Казахстан і Білорусь.Коментарі

Додати коментар


ростислав

слушайте мутияны - азаровы и прочие эксперты!вы уже отстояли одних отечественных производителей,так,что теперь видимо пострадают другие!а шахтеры вас просить теперь не будут как автоЗАЗовцы!они тупо придут в киев и свое возьмут. нех... влазить в рыночную экономику!не могут наши делать машины- китайцы смогут,и привезут и растаможат и рентабельно!а автоЗАЗу и в теплице холодно!

ГОЛОВНЕ на 05 червня 2020, 12:16

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.