Знижки та розстрочка "розворушили" ринок "первинки"

Вперше за всю пострадянську історію України продажі житла на первинному і вторинному ринках нерухомості мають рівні частки.

Про це розповів керуючий директор консалтингової компанії ARPA Real Estate Михайло Артюхов, повідомляє видання "Капітал".

За словами президента Союзу фахівців з нерухомості України Олександра Рубанова, в першому півріччі 2013 кількість угод на вторинному ринку скоротилася в 1,5 разу в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Продажі забудовників навпаки, зростають.

Наприклад, за даними будівельної компанії "Міськжитлобуд", за півроку кількість угод у неї виросло на 10-12%.

У будівельно-девелоперської компанії ТММ, як повідомив заступник гендиректора цієї компанії Олексій Говорун, - на 20%.

"Ми видаємо приблизно однакову кількість кредитів для покупки квартир у новобудовах і на вторинному ринку", - каже голова правління Ощадбанку Сергій Подрєзов.

За словами керівника служби маркетингу і продажів ЖК "Новопечерські Липки" Олесі Перчак, ще пару років тому на новобудови в структурі продажів припадало лише близько 15-25%.

Отримати офіційну статистику за кількістю угод на первинному ринку не вдалося - державні реєстратори не можуть отримати цю інформацію з реєстру.

Продажі в новобудовах стимулюють розстрочки, надані забудовниками, впевнена Перчак.

Як вже раніше повідомлялося, якщо у девелопера немає банку-партнера, то самі будівельники дають розстрочки на час будівництва будинку - на один-два роки.

Власники квартир на вторинному ринку йдуть на розстрочення в одиничних випадках, тому відсутні кошти потенційні покупці можуть отримати в банках.

На думку керуючого партнера консалтингової компанії Homeland Estate Георгія Ясинського, продаж в новобудовах також стимулюють знижки і бонуси, надані забудовниками.

Ціна житлового квадратного метра в новобудовах, за даними ARPA Real Estate, нижче, ніж на вторинному ринку, приблизно на 400-500 доларів.

Водночас вартість квартир на двох ринках приблизно однакова.

Наприклад, на вторинці середня ціна однокімнатної квартири становить 63 тисячі доларів, а на первинному ринку - 63,6 тисячі доларів.

При однаковій ціні, зазначає Олексій Говорун з ТММ, багато покупців віддають перевагу житлу в новобудовах, оскільки за ті ж кошти можна придбати більшу за площею квартиру.

Незважаючи на активність, ціни на житло в новобудовах істотно не зміняться, вважає Говорун. Забудовники просто не ризикнуть переглядати ціни, щоб не втратити свою перевагу перед продавцями готового житла.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 15 серпня 2020, 22:00

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.