Банки "назбирали" вільних ресурсів на 25 мільярдів

Обсяг вільних ресурсів банків на кореспондентських рахунках в Національному банку України в середньоденне вимірі за 6 місяців поточного року зріс до 25 мільярдів гривень, у той час як в 2012 році цей показник становив 20 мільярдів гривень.

Про це в ході прес-конференції заявив директор Департаменту аналізу та прогнозування грошово-кредитного ринку НБУ Сергій Кораблін, повідомляє УНІАН.

"Вільні ресурси банків на коррахунках в НБУ в середньоденне вимірі склали в 2011 році 19 мільярдів гривень, в 2012 році - 20 мільярдів гривень, за 6 місяців цього року - 25 мільярдів гривень", - сказав Кораблін.

Представник Нацбанку відзначив, що не згоден з думками деяких експертів про штучне обмеження банківського кредитування з боку НБУ.

"Ми проводимо щотижневі тендери з рефінансування, попит істотно знизився. Ліквідність у банківській системі є. Питання в іншому - у банків високі ризики у кредитуванні ", - пояснив чиновник.

Як сказав Кораблін, є системні ризики, які неможливо змінити за короткий час, і частина цих ризиків знаходиться за межами банківської системи.

"У банків немає впевненості, що вони видадуть кредит і зможуть його повернути у зв'язку з недоліками нашої судової системи. Якщо порівнювати з докризовим обсягом, то іноді щомісячні обсяги кредитів росли на 100% на місяць, але після заборони валютних кредитів Нацбанк розчищає валютні дисбаланси, накопичені з докризових років ", - пояснив чиновник.

Як повідомлялося, монетарна база в Україні в червні 2013 року виросла на 1,8%, грошова маса - на 1,6%, обсяг рефінансування комерційних банків Нацбанком становив 1 мільярд гривень (з початку року - 15,5 мільярда гривень).

Як відомо, прибуток банків за підсумками січня-травня 2013 становить 1,1 мільярда гривень.

Як повідомлялося, українські фінустанови продовжують закривати віддділення.Коментарі

Додати коментар


444

УВАГА !!! Інформація для вкладників "ЗАХІДІНКОМБАНКА" - банк практично банкрот. Львівська філія закривається з 01.08.2013р. Прокуратура м.Луцькм ( 4300, м. Луцьк, вул. Винниченка, 13 ) приймає заяви ошуканих вкладників щодо повернення депозитів. Не гайте часу.

ГОЛОВНЕ на 23 лютого 2020, 18:50

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.