ЄС хоче зменшити банківські комісії

Єврокомісія пропонує обмежити комісії, які рітейлери платять банкам під час розрахунку споживачів дебетовими і кредитними картами, на рівні 0,2% від суми операції.

Про це йдеться у відповідному плані Єврокомісії, повідомляють "Ведомости".

Якщо заходи набудуть чинності, європейські банки можуть втратити істотну частку мільярдних надходжень від цього виду діяльності.

На відміну від попередніх планів, нинішній не припускає повної відмови від стягнення з торгових точок комісій при обробці платежів за дебетовими картками.

Перші два роки обмеження діятимуть тільки для транскордонних транзакцій, а потім будуть поширені на всі операції.

За оцінками Єврокомісії, прийняті обмеження знизять загальну суму комісій, що стягуються в ЄС з операцій по дебетових картках, з 4,8 до 2,5 мільярда євро, за кредитними картками - з 5,7 до 3,5 мільярда євро.

Зараз ставки банківських комісій з операцій з картами значно відрізняються в різних країнах ЄС.

Наприклад, середня комісія за розрахунками дебетовими картами в Данії становить 0,1%, у Польщі - на 1,6%, за розрахунками кредитними картами у Франції - 0,5%, у Німеччині - 1,8% від суми транзакції.

Багато споживачів навіть не знають про комісії.

Єврокомісія побоюється, що платіжні системи, конкуруючи між собою, намагаються залучити банки можливостями отримання більш високих доходів, що веде до підвищення комісій.

Крім того, клієнтам пропонуються карти з різними пільгами типу бонусних миль авіакомпаній або знижок у магазинах, комісії за якими також зазвичай більші.

Заходи призведуть до зростання комісій за обслуговування карт, а не до зниження роздрібних цін на товари та послуги, стверджують, в свою чергу, фінансисти.

На їх думку, обмеження скоротять кількість розрахунків з використанням карт і зменшать бонуси за лояльність, а рітейлери навряд чи поділяться з покупцями зекономленими коштами.

У 2011 році в ЄС було випущено близько 727 мільйонів ​​платіжних карт, сума розрахунків по них перевищила 1,9 трильйона євро. На ринку домінують платіжні системи Visa і MasterCard, їх частки становлять 41,6% і 48,9%.

За обробку карткових транзакцій європейські рітейлери щорічно платять банкам близько 13 мільярдів євро, і близько 70% цієї суми припадає на міжбанківські комісії.

Такі системи як American Express, не передбачають стягування міжбанківських комісій, але Єврокомісія вважає, що "приховані" комісії присутні і тут і дія обмежень мусить поширюватися і на такі системи, де платіжна система одночасно випускає карти або має роздрібний бізнес.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 03 червня 2020, 18:46

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.