Порятунок банків коштував європейцям 90 мільярдів

Порятунок банків Греції, Кіпру та Іспанії обійшовся європейським платникам податків у 90 мільярдів євро.

З цієї суми 35 мільярдів євро можна було зекономити, якби при розподілі допомоги не були допущені помилки, повідомляє Deutsche Welle.

За даними видання, у дослідженні інституту Finpolconsult, підготовленому за запитом фракції "зелених" у бундестазі, відзначається, що багато вкладників скористалися повільністю політиків і вивели з банків свої гроші.

Зокрема, з іспанського банку Bankia "зникли" 2 мільярди євро - і цю суму довелося компенсувати за рахунок платників податків. З грецьких банків було виведено в цілому 1,3 мільярда євро.

Коментуючи оприлюднені дані, експерт з фінансових питань фракції партії "Союз-90"/"Зелені" у бундестазі Герхард Шик заявив, що антикризова політика канцлера ФРН Ангели Меркель і "трійки" виявилася хорошою для банкірів і поганою для платників податків.

Експерт інституту Finpolconsult Ханс Йоахім Дюбель, під керівництвом якого проводилося дослідження, зазначив, що в майбутньому до процесу порятунку фінансових інститутів спочатку слід залучати вкладників і лише потім гроші платників податків.

Країнам ЄС необхідно чітко зафіксувати, в якій послідовності повинні використовуватися кошти для порятунку банків, вважає експерт.

Раніше повідомлялося, що банки Іспанії потребують рекапіталізації на суму 59,3 мільярда євро.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 червня 2020, 3:58

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.