Імпорт газу з Угорщини дасть Ахметову 60 мільйонів на рік

За обсягів поставки в 100 мільйонів кубометрів на місяць - близько 40% потреби ДТЕК у газі - група Ахметова зможе економити майже 60 мільйонів доларів на рік.

Про це пише Forbes.

Паливо буде обходитися компанії приблизно в 370 доларів за тисячу кубометрів, розповів топ-менеджер однієї з "дочок" НАК "Нафтогаз України", знайоме з умовами поставок, а також один з менеджерів ДТЕК, який просив не вказувати його імені.

Ринкова ціна газу для промспоживачів - 415-430 доларів за тисячу кубометрів.

Для порівняння: у травні нинішнього року "Українська нафтогазова компанія", яка входить до групи СЄПЕК Сергія Курченко, закуповувала газ в Угорщині за 385 доларів за тисячу кубів.

"Нафтогаз" купує російський газ у Газпрому за 420 доларів за тисячу кубометрів.

З приватних компаній, крім ДТЕК, газ в Україну імпортують Ostchem Дмитра Фірташа і СЄПЕК.

Право ввозити газ і продавати його українським споживачам вони отримали в жовтні минулого року. Тоді Кабмін скасував постанову "Про реалізацію імпортного природного газу на території України", згідно з яким єдиним імпортером газу в країну була НАК "Нафтогаз".

Найбільший приватний імпортер - компанія Фірташа, яка в 2012 році закупила за кордоном вісім мільярдів кубометрів - близько 15% від торішнього споживання палива в Україні.

У 2013 році Ostchem планує зберегти такий же обсяг закупівель. СЄПЕК розраховує, що до кінця року імпортує в Україну близько мільярда кубометрів.

У червні Україна закупила в Угорщині приблизно 137,8 мільйона кубометрів газу.

На липень компанія Ахметова запланувала імпорт майже 100 мільйонів кубів газу, до кінця року обсяг імпорту буде коригуватися, повідомили в ДТЕК.

Як відомо, ДТЕК з червня почала імпортувати природний газ з Угорщини.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2020, 7:09

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.