Королевська назвала головну проблему Пенсійного фонду

Міністр соцполітики Наталя Королевська вважає, що головною проблемою Пенсійного фонду є низький рівень легальної заробітної плати в Україні.

Про це вона сказала в інтервю виданню "Эксперт".

"Головна проблема Пенсійного фонду - рівень легальної заробітної плати. Щоб сьогодні ПФ був бездефіцитним, фонд заробітної плати, з якого сплачуються страхові внески, повинен становити 550 мільярдів гривень. Але зараз він становить орієнтовно 480 мільярдів", - сказала Королевська.

За її словами, для того, щоб провести всі необхідні процеси "осучаснення" пенсій, які б дозволили значно підвищити рівень пенсій в країні, необхідно, щоб фонд зарплати становив 766,5 мільярда гривень.

Королевська вважає, що цього можна досягти, якщо вивести зарплати "з тіні".

"В тіні у нас не менше 150 мільярдів гривень зарплат. Разом з нинішнім легальним рівнем - це вже більше 600 мільярдів. Моя ціль - досягти цієї планки. Якби на сьогодні зарплатний фонд становив 600 мільярдів, то в країні не було б жодних проблем з пенсіями ", - зазначила Королевська.

За словами Королевської, абсолютно несправедливо, що на 20 мільйонів працездатного населення в країні тільки 13 мільйонів платників податків - стільки, як і пенсіонерів. Саме тому, на її думку , потрібно працювати над легалізацією зарплат.

Міністр вважає, що вивести зарплати з тіні допоможе зменшення єдиного соціального внеску, зниження контрольних функцій держави і полегшення для бізнесу адміністрування виплат зарплати.

Як повідомлялося, Мінсоцполітики і Міндоходів мають намір провести моніторинг громадян, які отримують мінімальну зарплату, і їх роботодавців.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 30 вересня 2020, 3:20

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.