Холдинг Ахметова інвестує мільйони в родовища канадської компанії

Найбільша в Україні гірничо-металургійна група "Метінвест" знайшла спосіб значно збільшити запаси залізорудної сировини.

У групі повідомили, що її холдингова компанія Metinvest BV досягла домовленості з канадською Black Iron Inc. про інвестиції в дочірню компанію останньої Black Iron (Cyprus) Ltd, пише "Комерсант-Україна".

Вклавши 20 мільйонів, українська сторона отримає 49% цієї кіпрської компанії, яка в свою чергу володіє ТОВ "Шимановського Стіл" та ТОВ "Зеленівське Стіл".

Першій компанії належить ліцензія на розробку однойменного родовища, запаси якого оцінюються в 645,8 мільйона тонн (при вмісті заліза 31,6%).

З них доведені - 355,1 мільйона тонн. Запаси другого родовища не уточнюються.

Участь у цьому проекті повиннзміцнити сировинну базу холдингу, кажуть у "Метінвесті".

"Ми маємо намір створити підприємство світового класу, побудоване з використанням кращих світових технологій та обладнання", - заявили в прес-службі компанії, уточнивши, що головним ринком збуту руди, видобутої на нових родовищах, буде Китай.

Вкладення 20 мільйонів - це всього лише перший етап. Загальна вартість проекту розробки цих родовищ оцінюється в 1,094 мільярда доларів.

"Метінвест" може вкласти суму, відповідну своїй частці, - 536 мільйонів доларів.

Фінансування проекту буде повністю здійснюватися за рахунок випуску додаткових акцій.

"Метінвест" також отримує опціон на збільшення своєї частки до 51% за умови досягнення проектом потужності в 9,2 мільйона тоннконцентрату на рік.

Аналітик інвестиційної компанії "Альтана Капітал" Олександр Кушнарьов каже, що в перспективі руда з згаданих родовищ може поставлятися на ринки Південно-Східної Азії.

Скорочення експорту залізорудної сировини з Індії через внутрішніх обмежень призвело до утворення на цьому ринку ніші для іноземних постачальників.

Та й сама Індія може в перспективі перетворитися на нетто-імпортера руди.

Значний інтерес представляє ринок Китаю, де також стурбовані екологічними проблемами, каже Кушнарьов. Не виключено, що українська руда може експортуватися і в Росію, відзначає аналітик ФК "Уралсиб" Валентин Богомолов.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 вересня 2020, 14:41

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.