Економіку України чекає "раптова зупинка" - Goldman Sachs

Українська економіка більше інших з регіону CEEMEA (Central Eastern Europe Middle East&Africa) ризикує зіткнутися з різким, більш ніж на 5% за рік, скороченням надходжень капіталу в країну.

Таке явище називається sudden-stop - "раптова зупинка", пише Forbes Україна.

Аналітики Goldman Sachs оцінили ймовірність "раптової зупинки" для України в 46%, що більше, ніж під час кризи 2008-2009 років.

Ризик sudden-stop збільшують чотири фактори: дефіцит поточного рахунку, зниження золотовалютних резервів центробанку країни, переоціненість місцевої валюти і слабке зростання ВВП.

За останні двадцять років "раптова зупинка" двічі відбувалася в Мексиці: у 1982 і 1995 роках, в 1997 році - в Південній Кореї, Таїланді та Філіппінах, в 2001 - у Туреччині та Аргентині, що призвело до повномасштабних економічних криз в цих країнах.

"У випадку з Україною разом "зустрілися" відразу кілька приводів для занепокоєння: зростання дефіциту поточного рахунку, слабке зростання ВВП і падіння резервів НБУ", - пише видання.

У 2013 році активне залучення коштів на зовнішніх ринках допомогло перекрити потреби у фінансуванні і утримати резерви стабільними.

"Але великі виплати за боргами і постійний дефіцит поточного рахунку на рівні в середньому 1 мільярд доларів на місяць, починаючи з третього квартал 2013 року будуть тиснути на резерви НБУ і змусять уряд погодитися на стабілізаційну програму МВФ", - йдеться у звіті.

Це не означає, що "раптова зупинка" у випадку з Україною обов'язково відбудеться, уточнюють автори дослідження. Але будь-який шок може вивести Україну зі стану рівноваги і спровокувати кризу.

З іншого боку, в 2011 році модель Goldman Sachs прогнозувала похмуре майбутнє Туреччини.

Тоді дефіцит поточного рахунку цієї країни досяг рекордних 10,5% ВВП, і економісти банку оцінили ймовірність sudden-stop для Анкари на рівні 50%.

Але відтоді ситуація покращилася, а дефіцит поточного рахунку значно скоротився, а разом з ним до 17% зменшився і цей ризик.Коментарі

Додати коментар


Виталий

Предположения агенств строятся на оценках, которые разработаны для экономических моделей США, поэтому и случаются промахи вне их зоны действия, как пример – Турция в 2011, которая не только избежала sudden-stop, а и укрепила свои позиции.

Николай

Объем розничных продаж в Украине активно растёт, в бюджет поступают средства, не похоже на «вимушену зупинку».

Светик

А ещё Goldman Sachs назвали Apple компанией, непривлекательной для инвесторов. Так что прогнозы, это дело такое, как с погодой.

eTakaDumka

З першої половини 2013 відмічається профіцит держ. бюджету, думаю коментарі зайві.

Борис

Интересно как они ЗВР так низко оценили, если в этом году вливаний в гривну не делалось это раз, бюджет пополняется хорошим экспортом мяса и зерновых, это два, Украина расчиталась с большей частью внешнего долга это три.

ГОЛОВНЕ на 03 липня 2020, 16:35

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.