В тисячу найбільших банків світу потрапили 5 українських

П'ять українських банків цього року увійшло до рейтингу найбільших світових банків.

Відповідний рейтинг складає професійне видання The Banker, яке видає Financial Times Ltd, повідомляє "Дело".

ПриватБанк, який за даними НБУ займає перше місце в Україні, виявився на 315 рядку рейтингу.

Найбільший український банк за розміром активів піднявся на 19 рядків у щорічному рейтингу "Топ 1000" журналу завдяки зростанню капіталу першого рівня з 2,323 мільярда доларів до 2,569 мільярда доларів.

У той же час державні Укрексімбанк і Ощадбанк втратили кілька позицій, так як у Ощадбанку капітал залишився на рівні 2,005 мільярда доларів, а в Укрексімбанку збільшився з 2,045 лише до 2,06 мільярда доларів.

У результаті Укрексімбанк в рейтингу "Топ1000" опустився з 362 на 375 позицію, а Ощадбанк - з 367 на 382.

Також у рейтингу як і раніше присутній Промінвестбанк, який минулого року займав 737 позицію. Позитивну динаміку продемонстрував і ПУМБ, що зміцнив свої позиції в рейтингу порівняно з 2012 роком на 82 пункти і зайняв 844 місце.

Мінімальний рівень капіталу, необхідний для того, щоб потрапити в рейтинг найбільших банків світу, з кожним роком зростає і в цьому році ця сума склала вже 342 мільйонів доларів.

Найбільші російські Сбєрбанк і ВТБ Банк, представлені в Україні "дочками", займають у "Топ 1000" відповідно 34 і 70 місця з капіталом 37,059 мільярда доларів і 18,556 мільярда доларів.

У цілому за результатами дослідження The Banker спостерігається поступове просування до вершин рейтингу китайських банків і ослаблення позицій європейських.

Так, частка європейських банків в глобальній прибутку фінустанов продовжує падати і становить 1,56%, що є найнижчим рівнем з 2008 року.

Видання пише, що більше половини глобальної прибутку, а саме 58,7%, заробляють банки Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

Банки Росії, Білорусі, Азербайджану та Грузії потрапили в Топ -10 світових лідерів за збільшенням активів. Цікаво, що очолив десятку Габон з показником 35,05%. Також до рейтингу увійшли Бангладеш, Перу, Колумбія, Чилі і Південна Корея.

Як відомо, Китайський банк Industrial & Commercial Bank of China Ltd (ICBC) очолив рейтинг Top 1000 World Banks за 2013 з обсягом капіталізації в 160,6 мільярда доларів, таким чином ставши першим в історії банком з КНР - лідером рейтингу.Коментарі

Додати коментар


Логос

А это уже серьезно, 5 банков - не шутка, многие европейские страны таким похвастаться не могут. Рад за нашу банковскую систему, это серьезное достижение.

Саня

Бути в списку світового банкінгу за версією «The Banker» значить, бути банками-лідерами в своїй країні, вартих світового рівня. Для України це показник наявності таких конкурентоспроможних банків.

Ігор

В цій новині нічого надзвичайного, банківська система України виходить на новий рівень, і це помітно.

Арсений

Факт того, что азиатские банки занимают высокие позиции не сюрприз, к этому всё и шло. А вот подъём национальных банков патриотизму льстит, безусловно.

Марі

Якщо в Україні є банки, у яких рівень капіталу більший за $342 млн, то можна бути впевненим у виплаті іпотеки для населення.

sia

Якщо в Україні є банки, у яких рівень капіталу більший за $342 млн, то можна бути впевненим у виплаті іпотеки для населення.

Назар

Місце в такому «хіт-параді» є добрим показником стабільності банківської системи.

444

УВАГА !!! Інформація для ошуканих вкладників збанкрутілого ПАТ"ЗАХІДІНКОМБАНКА" - Львівська філія цього "банку" вже закрилась. Луцькаміська прокуратура ( 43025,м.Луцьк, вул.Винниченка, 13,тел.(0332)72-31-01 )приймає заяви вкладників щодо повернення депозитівта покарання керівництва цього "банка" за крадіжку депозитів громадян.

ГОЛОВНЕ на 19 квітня 2021, 19:16

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.