У Прасолова порахували вигоди від вільної торгівлі з СНД

Мінекономрозвитку сподівається, що після приєднання до зони вільної торгівлі СНД всіх його членів виробництво в базових галузях економіки України - сільському господарстві, металургії, машинобудуванні і хімпромі повинно вирости на 2-3%.

Про це йдеться в аналітичному звіті Мінекономрозвитку, пише видання "Комерсант".

В Мінекономрозвитку зауважують, що об'єктивну оцінку дії договору про ЗВТ можна буде дати лише за підсумками 2013 року, тобто першого повного року дії договору, а також після приєднання до нього всіх членів СНД.

На сьогодні договір ще не ратифікований Киргизією, Таджикістаном та Узбекистаном. Крім того, договір не був підписаний Азербайджаном і Туркменистаном.

За підрахунками Мінекономрозвитку, після приєднання всіх країн СНД до договору, можна буде очікувати прискорення виробництва в ряді галузей економіки.

Сумарно приріст об'єму випуску продукції очікується на рівні 3,01%, а приріст ВВП - на рівні 2,09%. Однак, в звіті не вказано чи буде це щорічний приріст, чи тільки одномоментний, зауважує видання.

Найбільші вигоди за розрахунками Мінекономрозвитку повинно отримати сільське господарство - приріст виробництва очікується на рівні 2,86%. Трохи менше - 2,36% очікують приросту в харчовій промисловості.

Крім того, Мінекономрозвитку очікує додатковий приріст в 2,75% в хімічній промисловості, оскільки в умовах "продовольчої кризи у світі" і наявності "значних сільськогосподарських угідь як в Україні, так і в країнах СНД" з'явиться додатковий попит на міндобрива.

Однак зараз, як відмічає видання, намітилась зовсім протилежна тенденція - через низькі ціни на енергоносії експортери з Росії, Білорусі і Казахстану займають український ринок добрив, витісняючи вітчизняного виробника. Таким чином, спад виробництва в хімпромі за підсумками І півріччя становив 19%.

Мінекономрозвитку прогнозує також приріст випуску продукції в металургії на 2,2% завдяки поступовій відміні експортних мит, а також на 2,19% в машинобудуванні, на 2,11% в легкій промисловості, на 2,87% в транспортній галузі, ще 3,01% росту очікують в торгівлі.

Втім експерти налаштовані не так оптимістично як урядовці, пише видання.

Так, директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин вважає, що крім перспектив росту в аграрній сфері, всі решту оптимістичні прогнози це "лиш спроба показати, як було би добре, коли б Росія і інші країни Митного союзу відмовились від практики торгових воєн".

Як повідомлялось, Росія раніше прогнозувала підвищити мита на продукцію з України і обмежити об'єм її імпорту.

Крім того, за підсумками п'яти місяців 2013 року Держстат зафіксував зниження українського експорту в країни СНД на 9,9%, а імпорту з СНД в Україну - на цілих 26,7%.

Як відомо, договір про ЗВТ в рамках СНД вступив в дію 20 вересня минулого року після його ратифікації Україною, Росією і Білоруссю. Пізніше договір ратифікували Вірменія, Казахстан і Молдова.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 26 вересня 2020, 10:51

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.