Лисичанський НПЗ запрацює в наступному році - Ставицький

Запуск Лисичанського нафтопереробного заводу, що належить російській компанії "Роснєфть" і простоює з весни 2012 року з вини попереднього власника - російсько-британської компанії ТНК-ВР, може відбутись в лютому-березні 2014 року.

Про це сьогодні на засіданні уряду заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький, передає УНІАН.

"По Лисичанському НПЗ ми виходимо на фінальну стадію переговорів. Плануємо запустити перший цикл, що дасть можливість залучити фахівців, а потім перейти до випуску нафтопродуктів. Але це буде ближче до лютого-березня наступного року", - зазначив Ставицький.

Крім того, міністр роз'яснив ситуацію з Одеським нафтопереробним заводом, що належить холдингу СЄПЕК і теж простоює з жовтня 2010 року через колишнього власника - російську нафтову компанію "Лукойл". "У планах запустити Одеський НПЗ до осені 2013 року", - сказав міністр.

Раніше в уряді повідомляли, що Лисичанський нафтопереробний завод відновить свою роботу восени 2013 року. Лисичанський НПЗ є другим за потужністю нафтопереробним заводом в Україні, здатним переробляти 16 мільйонів тонн нафти на рік.

В липні цього року група компаній СЄПЕК, контрольована бізнесменом Сергієм Курченко, закрила операцію з купівлі у "Лукойла" 99,6% акцій Одеського нафтопереробного заводу. Одеський НПЗ здатний щорічно переробляти 2,8 мільйона тонн нафти.

Курченко також висловив зацікавленість в купівлі Лисичанського НПЗ.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 07 липня 2020, 16:12

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.