Вінницю визнали найкращим містом для життя в Україні

Вінниця випередила Київ рейтингу міст з найвищим рівнем життя.

Рейтинг склав журнал "Фокус".

За Вінницею ідуть Київ, Івано-Франківськ та Чернівці.

Замикає п'ятірку кращих для життя міст Львів.

Ні за одним 14 критеріїв лідерові рейтингу Вінниці не вдалося набрати максимальний бал, проте все ж за більшістю з критеріїв місто показало високі результати - вище середнього або близькі до максимального балу, пише видання.

Так, у Вінниці порівняно високий приріст населення за рахунок перевищення народжуваності над смертністю.

При цьому відтоку населення за рахунок міграції практично немає. У місті також високий рівень ділової активності і, як наслідок, низький рівень безробіття серед працездатного населення.

У Вінниці середні показники за критеріями екології та вартості нерухомості. Але це не завадило місту обігнати в рейтингу столицю - у Києва за цими показниками результати виявилися гіршими.

Друге місце в рейтингу 50 найкращих міст для життя в Україні зайняв Київ.

"Маючи в своєму розпорядженні найбільший міський бюджет - в перерахунку на одного жителя, - з високою середньою зарплатою, одним з найнижчих рівнів безробіття в Україні, високими показниками ділової активності, інфраструктури та туристичної привабливості, столиця все ж не може похвалитися сприятливою екологічною ситуацією", - відзначають автори рейтингу.

Водночас вартість нерухомості у столиці одна з найвищих в Україні. Погані показники у Києва і за рівнем злочинності. За минулий рік тут було зареєстровано 120,8 злочинів з розрахунку на 10 тисяч жителів.

На третьому місці рейтингу Фокуса - Івано-Франківськ. Саме в цьому місті найнижчий рівень злочинності і найвищий показник по забезпеченості медичними послугами. Також Івано-Франківськ був відзначений найвищим балом за екологічну ситуацію в місті.

У Чернівцях, які розташувалися на четвертому рядку рейтингу, сприятлива міграційна картина, інфраструктура і забезпеченість медичними послугами.

Однак тут вельми висока вартість нерухомості при порівняно скромній середній заробітній платі.

Львів традиційно показав високі результати за критеріями Ділова активність, Культура, Вища освіта, Інфраструктура та Рівень забезпечення медичними послугами.

За критерієм Туристична привабливість Львів ділить першу сходинку з Києвом, будучи одним з найбільш бажаних місць для відвідування в Україні, відзначає видання.

Як повідомлялося, Донецьк другий рік поспіль визнали найпривабливішим для бізнесу містом в Україні.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 вересня 2020, 20:53

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.