Європа відгородиться парканом від білоруських свиней

Країни Балтії і Польща мають намір побудувати паркан на кордоні з Білоруссю і Росією - з тим, щоб не допустити проходу кабанів, які вважаються основними переносниками африканської чуми свиней (АЧС).

Про це повідомляє "Інтерфакс-Захід".

"Литовські колеги серйозно стурбовані тим, що АЧС зареєстрована в Білорусі, і планують побудувати зі спеціальної сітки паркан на кордоні", - повідомив офіційний представник Россільгоспнагляду Олексій Алексєєнко з посиланням на главу продовольчо-ветеринарної служби Литви Йонаса Мілюс.

За його словами, до цього проекту готові долучитися Латвія і Польща, а також Естонія, яка з Росією.

"Ризик поширення АЧС, дійсно, колосальний, оскільки в Польщі дуже велика популяція кабанів, - пояснив Алексєєнко. - Багато кабанів і в Чехії, Німеччині, Франції".

За даними BNS, продовольчо-ветеринарна служба Литви звернулася в Єврокомісію з проханням виділити країні 13,5 мільйона євро для боротьби проти АЧС. На зведення паркану планується направити 10 мільйонів євро.

Як вже повідомлялося, у зв'язку з реєстрацією АЧС в Білорусі Литва планує знищити на кордоні близько 10 тисяч свиней.

Як відомо, у травні Україна тимчасово заборонила ввезення з Білорусі свинини, а також м'яса інших тварин і м'ясопродуктів, що перебувають під ризиком зараження африканською чумою свиней (хвороби Монтгомері).Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 13 липня 2020, :43

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.