В Україні з'явиться фонд захисту інвесторів?

На вимогу Євросоюзу регулятор українського фондового ринку розробив механізм захисту вкладень інвесторів, які довірили свої кошти торговцям цінними паперами.

Про це пише видання "Комерсант-Україна".

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку підготувала концепцію відповідного закону, який дозволить привести українське законодавство у відповідність з європейським та створить механізми захисту інвесторів на ринку цінних паперів.

За концепцією Нацкомісія хоче створити неприбуткове товариство взаємного страхування (ТВС), участь в якому буде обов'язковою для всіх, хто має ліцензію на управління активами. Розмір внеску до страхового фонду буде визначати керівництво ТВС.

З цього фонду будуть виплачуватись компенсації інвесторам в разі невиправданих втрат.

Оскільки в ЄС згідно з директивою 97/9/ЄС покриття збитків у подібних ситуаціях повинно становити не більше 20 тисяч євро, то Нацкомісія вирішила встановити поріг компенсації на рівні 210 тисяч гривень.

Компенсуватися з цього фондубудуть лише збитки, які виникли через незаконні або дуже непрфесійні дії торговця. А такими будуть вважатися дії, "які не суперечать законодавству, але ефективність інвестицій від яких у N разів менша середньоринкової ефективності інвестицій".

Водночас не будуть компенсуватися втрати, понесені внаслідок ринкових факторів, або ж у разі, коли доведено змову торговця й інвестора.

Член правління Професійної асоціації корпоративного управління Оксана Параскева вважає, що ця ініціатива допоможе підвищити зацікавленість населення в інструментах фондового ринку, оскільки до цих пір "інвестори на фондовому ринку не мають захисту, аналогічного тому, який мають вкладники банків".

Однак, зазначає видання, навіть якщо відповідний законопроект й приймуть, страховий фонд буде складно наповнити, оскільки через депресивний стан фондового ринку багато торговців відмовилися від ліцензій на управління ЦП за власною ініціативою або за рішенням комісії у зв'язку з відсутністю фактичних операцій.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 червня 2020, 4:29

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.