Арбузов не бачить війни у ситуації навколо компанії Порошенка

Україна розраховує вирішити проблему , яка виникла навколо компанії Roshen, за столом переговорів.

Про це заявив сьогодні ж український перший віце-прем'єр Сергій Арбузов, повідомляє bbcrussian.com.

"Ніякої торговельної війни там немає. Зараз ми займаємося цим процесом. Буде формуватися група, яка займеться розслідуванням цього питання. Думаю, через два-три дні ми розберемося і зможемо зробити заяву", - сказав Арбузов.

Водночас директор агентства Euroresearch and Consulting Андрій Бесєдін вважає дивним, що відразу у цілої лінійки продуктів у Росії виявилися проблеми з якістю.

"Можливо, це один з методів боротьби з дешевим імпортом, тим більше, що у "Рошен" агресивна політика щодо виходу на російський ринок", - припускає експерт.

За його словами, у компанії знизилася частка ринку в Україні - з 27 до 21%.

"Якби Росія ввела мито на кондитерські вироби, продукція "Рошен" стала б менш конкурентною, але виявилася б у рівних умовах з іншими українськими виробниками, які теж зацікавлені в російському ринку. А так вийшов подвійний акцент саме на цій компанії", - зауважує експерт.

Як відомо, претензії до продукції "Рошен" і в цілому до кондитерських виробів з України у Росспоживнагляду виникли ще 11 липня - наступного дня після того, як Росія пообіцяла підвищити мита на українську продукцію, в тому числі шоколад і цукор.

Раніше Росія від особи Митного союзу Росії, Білорусії і Казахстану звернулася до Світової організації з повідомленням про намір взяти компенсаційні заходи через збитку від введення Україною загороджувального мита на імпорт автомобілів в квітні цього року.

Як відомо, наприкінці червня 2013 року, Росія відмовилася продовжувати квоту на безмитну поставку українських труб - це сильно вдарило по компанії "Інтерпайп" одного з найбільших українських бізнесменів Віктора Пінчука.

У 2012 році Росспоживнагляд вводив заборону на ввезення з України деяких сортів сиру, проте в ході переговорів претензії були зняті, і заборону скасували.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 вересня 2020, 1:11

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.