Уряд оскаржить рекордний штаф, накладений Європейським судом

Уряд планує оскаржити рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), який зобов'язав Україну заплатити компанії "Агрокомплекс" 27 мільйонів євро компенсації.

Про це пише видання "Комерсант-Україна".

"Уряд не згоден з тим, як суд визначив суму, яку належить виплатити компанії-заявнику, тому було прийнято рішення клопотатись перед ЄСПЛ про перегляд рішення", - сказали виданню з цього приводу в Мін'юсті.

Клопотання буде звернено в Велику палату ЄСПЛ, але, як пише видання, вона, зазвичай, підтверджує попереднє рішення ЄСПЛ. "Однак процедура оскарження дозволить Україні виграти декілька місяців, відтермінувавши вступ в силу рішення суду", - пише видання.

Видання також зазначає, що невиплати компенсацій за рішеннями ЄСПЛ стала "системною проблемою" уряду України. Він не поспішає з виплатами, адже пеня за прострочку виплат становить всього 4% річних.

З цього приводу в Мін'юсті пояснили, що невиплати пов'язані з тим, що в цьому році ЄСПЛ прийняла рішення стосовно України зі значними сумами компенсацій, а це не було враховано в держбюджеті.

Всього в бюджеті на цей рік на виплати по даній статі витрат передбачено 84,4 мільйона гривень, з яких з початку року вже виплачено 39,4 мільйона гривень.

Однак, в Міністерстві запевняють, що в кінцевому підсумку всі виплати, в тому числі по "Агрокомплексу", до кінця року буде здійснено.

Як відомо, ЄСПЛ зобов'язав Україну заплатити компанії "Агрокомплекс" рекордні для таких випадків 27 мільйонів євро компенсації за невиплату державою коштів компанії при поставках нафтопродуктів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 грудня 2020, 23:47

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.