МВФ буде посилено моніторити ситуацію в Україні

Рада директорів Міжнародного валютного фонду включила Україну до постпрограмного моніторингу, який передбачає часті консультації з представниками влади на предмет макроекономічної політики і подолання кризових явищ.

Про це йдеться в повідомленні Фонду, передає УНІАН.

"Рада директорів Фонду 26 червня ухвалила рішення про включення України до постпрограмного моніторингу, оскільки дійшов кінця термін дії попередньої 29-місячної програми", - наголошується в повідомленні.

Як нагадує МВФ, попередня програма обсягом близько 15 мільярдів доларів була згорнута після отримання лише двох траншей на суму близько 3,4 мільярда доларів.

У Фонді також уточнили, що обсяг заборгованості України перед ним станом на 30 липня становить 8 мільярдів доларів. Саме через суму заборгованості й було введено моніторинг.

"Оскільки розмір заборгованості України перед Фондом перевищує 200% квоти, постпрограмний моніторинг є типовою процедурою", - наголосили у МВФ.

Перший етап моніторингу пройде в рамках консультацій восени поточного року. Обговорення у рамках засідання Ради директорів наперед намічено на грудень цього року.

Як повідомлялось, у середині липня під час традиційного брифінгу у Вашингтоні заступник керівника департаменту зовнішніх зв'язків МВФ Вільям Мюррей заявив, що Міжнародний валютний фонд може ухвалити рішення про відновлення програми співпраці з Україною у листопаді, після того як країну відвідає місія Фонду.

Як відомо, у 2013 році місія МВФ відвідувала Україну вже двічі. Останній візит у червні був ознайомчим, адже її очолив новий голова місії - Ніколай Георгієв, який з 4 червня змінив на посту попереднього керівника місії Крістофера Джарвіса.

Як відомо, Україна веде переговори з МВФ про умови надання нового кредиту за програмою stand-by. Уряд розраховує отримати від МВФ новий кредит в обсязі 10 мільярдів СПЗ (спеціальні права запозичення) або ж 15 мільярдів доларів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 квітня 2021, 3:29

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.