Країни ОПЕК інвестують мільярди в альтернативну енергетику

Саудівська Аравія та Об'єднані Арабські Емірати мають намір до кінця 2014 року інвестувати майже 1,5 мільярда доларів у розвиток сонячних електростанцій.

Про це повідомляє видання "Терминал" з посиланням на Bloomberg.

Ці дві арабські країни планують шляхом вироблення 1000 мегават електроенергії за допомогою сонячних електростанцій забезпечити світлом понад 200 тисяч будинків у країнах Близького Сходу.

За даними Міжнародного агентства відновлюваної енергії за минулий рік інвестиції в альтернативну енергетику в цих двох країнах зросли на 40% - до 2,9 мільярда доларів. На сьогоднішній момент у них в стадії розвитку близько сотні проектів в сфері сонячної, вітрової та геотермальної енергії.

Як пише видання, найбільший експортер нафти в світі, Саудівська Аравія, до 2032 року планує вкласти 100 мільярдів доларів для генерації 41 тисячі мегават електроенергії за допомогою сонячних електростанцій (це третина виробітку електроенергії в країні).

Видання зазначає, що саме у розвитку відновлювальної енергетики уряди країн Близького Сходу та Північної Африки бачать задоволення потреб зростаючого населення і економік, що розвиваються.

"Зелена енергія - дешевша альтернатива. До того ж країни-виробники нафтопродуктів, розвиваючи даний напрямок енергетики, прагнуть збільшити обсяги експорту сировини", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялось, доходи від продажу нафти країн-членів ОПЕК, куди входять Саудівська Аравія та Об'єднані Арабські Емірати, б'ють ректорди, збільшившись за підсумками 2012 року на 9,2% - до 1,261 трильйона доларів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 жовтня 2020, 19:26

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.