Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі скоротилося більш ніж удвічі

У травні цього року обсяги українського експорту знову перевищили імпорт, дозволивши таким чином скоротити від'ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами у 2,3 раза – до 2,4 мільярда доларів проти 5,7 мільярда доларів за січень-травень 2012 року.

Про це заявив директор департаменту зовнішньоекономічної діяльності Мінекономрозвитку Юрій Петровський, повідомляє прес-служба міністерства.

"На відміну від попередніх років і вдруге в цьому році після січня, в травні у зовнішній торгівлі товарами ми спостерігаємо утворення позитивного сальдо, яке склалося в сумі 179,7 мільйона доларів", - зазначив чиновник.

За словами Петровського, основною причиною формування позитивного сальдо зовнішньої торгівлі товарами за підсумками травня, стало перевищення темпів падіння імпорту товарів над експортом.

"При падінні експорту у травні 2013 року на 16,3%, темпи падіння імпорту склали 33,5%. За підсумками січня-травня поточного року експорт товарів скоротився на 3,6% і склав 27,2 мільярда доларів, а імпорт – відповідно на 12,7% і склав 29,6 мільярда доларів", - повідомив експерт міністерства.

За інформацією чиновника, покращення негативного сальдо зовнішньої торгівлі товарами у січні-травні поточного року головним чином зумовлено позитивними змінами у сальдо торгівлі мінеральними продуктами на 3,6 мільярда доларів та продукцією машинобудування - на 1,2 мільярда доларів.

Петровський підкреслив, що певне скорочення експорту товарів зумовлене об'єктивними причинами - перш за все погіршенням цінової кон'юнктури на зовнішніх ринках та досить вузьким попитом збоку основних торговельних партнерах України.

За словами чиновника, утворення позитивного сальдо "дозволить поповнити вітчизняні золотовалютні резерви, що сприятиме стійкості економічного розвитку країни".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 30 травня 2020, 1:00

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.