Один з найбільших багатіїв світу втратив 99% статку

Сьома за розмірами багатства людина на планеті - бразилець Ейке Батіста за рік втратив 99% своїх статків.

Про це пише інтернет-видання "Дєло".

"Ще на початку 2012 року Батіста був найбагатішою людиною в Бразилії і посідав сьоме місце у списках Forbes і Bloomberg Billionaire Index. Його статки оцінювалися в 34,5 мільярда доларів. Але до липня 2013 року, згідно з оцінками Bloomberg Billionaire Index, вони впали до рівня 200 мільйонів доларів", - пише видання.

До бізнес-імперії Батісти належить компанія ЕBX, яку він заснував у 1983 році.

З початком 2000-x бразилець розширив свій бізнес, утворивши дочірні компанії - MMX (металургія), MPX (енергетика), LLX (логістика), OGX (нафта), OSX (будівництво великотоннажних контейнеровозів) і ряд інших.

Через останнє погіршення макроекономічної ситуації в Бразилії на тлі загального уповільнення світової економіки, і падіння цін на сировинні активи компанії Батісти опинились на межі банкрутства.

Експерти вважають, що фатальною помилкою магната стало рішення провести IPO своїх компаній. Інвестори розчарувалися в компаніях Батісти і фірми почали втрачали свою ринкову вартість.

В результаті Батіста втратив довіру, якою раніше активно користувався, і навіть "вліз" в борги на 3,5 мільярда доларів. Аналітики не беруться прогнозувати, чи зможе Батіста знову піднятись.

Історію з Батістою порівнюють з подібним стрімким падінням японця Масаєсі Сона, який на початку 2000-х років на тлі "обвалу доткомів" втратив в цілому 70 мільярдів доларів у вигляді інвестицій.

Проте він зміг пережити цей удар - зараз його статок оцінюється в 9,1 мільярда доларів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 січня 2021, 13:28

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.