Екс-власники "Каравану" куплять свиноферму у Новинського?

Структури колишніх власників гіпермаркетів "Караван" Андрія Гордієнко та Сергія Хріпкова купують свиноферму "Каліта" у "Смарт-холдингу" Вадима Новинського.

Про це пише "Комерсант-Україна" з посиланням на джерела.

Видання відзначає, колишні власники "Каравану" давно придивлялися до "Калити".

"Вже провели due diligence активу", - повідомив один зі співрозмовників.

За інформацією іншого джерела, угода буде проходити в кілька етапів.

"Спочатку на одну структуру будуть оформлені корпоративні права на всі активи - зараз вони записані на безліч різних структур. А згодом ця структура поміняє власника", - розповів співрозмовник.

За його словами, в рамках угоди також передбачається, що структури "Смарт-холдингу" спочатку намагатимуться викупити 9,5% акцій "Калити", які належать Києву.

Точну суму угоди співрозмовники не уточнили, відзначивши, що "Калита" була оцінена в 15-20 мільйонів доларів за 100% без урахування боргу.

Як пише видання, "Forbes Україна", За словами директора Центру підвищення ефективності та тваринництва Миколи Бабенка, в Європі старі підприємства продаються за ціною від 1 100 євро за одну свиноматку, що при перерахунку для "Калити" (6 000 свиноматок) дасть 6,6 мільйона євро.

Ще стільки ж коштує чинна поголів'я і ферми.

Крім зазначеної суми, новому інвесторові доведеться розщедритися на реконструкцію цього господарства, відзначає видання.

Ігор Бучацький, який в 2009-2011 роках керував холдингом "Сагро", в який входить "Калита", каже що на це піде близько 20 мільйонів доларів. Гроші потрібні на оновлення поголів'я, реконструкцію ділянок опоросу і відгодівлі, комбікормовий завод, будівництво бойні.

Територіальна громада Києва вже оголосила про пошук оцінювача 9,5% акцій "Калити" для їх подальшого продажу. Таке оголошення було опубліковане в газеті "Хрещатик".

За даними Асоціації свинарів України, в 2012 році агрокомбінат "Калита" займав сьоме місце серед найбільших виробників свинини в Україні з обсягом реалізації 10,9 тисячі тонн продукції в живій вазі.

Виручка становила 179,35 мільйона гривень, збиток - 7,6 мільйона гривень.

Як відомо, ще у травні "Калиту" збиралися продати датській групі Axzon. Пізніше стало відомо, що угода під загрозою зриву.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 лютого 2021, 13:37

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.