Україна імпортувала з Європи вже майже мільярд кубометрів газу

Україна в січні-липні 2013 року імпортувала з Європи через Польщу та Угорщину 920,4 мільйона кубометрів газу.

Про це свідчать дані Держстату, а також оперативного моніторингу операторів ГТС Угорщини, Польщі та України - FGSZ Ltd, Gaz-System SA, "Укртрансгазу", повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Зокрема, в липні на територію країни через Угорщину надійшло 154,73 мільйона кубометрів газу, через Польщу – 114,2 мільйона кубометрів.

Минулого місяця імпорт газу через територію Угорщини здійснювали група ВЕТЕК і енергохолдинг ДТЕК, через територію Польщі - НАК "Нафтогаз України".

Як відомо, Україна з листопада 2012 року почата імпорт газу з Німеччини через територію Польщі за домовленостями з підприємством RWE Supply & Trading GmbH (Німеччина).

З квітня 2013 року почалися поставки природного газу з боку Угорщини. Крім того, ведуться переговори з газотранспортними операторами Словаччини та Румунії про можливість подачі природного газу в ГТС України.

Згідно планів уряду, в цьому році Україна повинна імпортувати 27,3 мільярда кубометрів природного газу. Надходження газу в поточному році від "Газпрому" (РФ) очікуються в обсязі 18 мільярдів кубометрів, від Ostchem (Кіпр) бізнесмена Дмитра Фірташа - 8 мільярдів кубометрів, від RWE Supply & Trading GmbH (Німеччина) - 1,3 мільярда кубометрів.

В 2012 році Україна в особі "Нафтогазу України" і OstChem Holding Limited імпортувала 32,926 мільярда кубометрів газу з Росії та Німеччини на 14,25 мільярда доларів.

У 2013 році імпортом газу в Україну з Росії і Європи займаються "Нафтогаз України", OstChem, ВЕТЕК і ДТЕК.

Як відомо, за перше півріччя цього року Україна скоротила імпорт газу на третину порівняно з аналогічним періодом минулого року.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 квітня 2021, 3:08

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.