У Прасолова зменшать кількість перевірок для бізнесу?

Мінекономрозвитку ініціює пом'якшення у сфері нагляду за ціноутворенням з боку Держцінінспекції.

Про це повідомила прес-служба міністерства.

З цією метою міністерство підготувало проект постанови про затвердження критеріїв, за якими визначається періодичність здійснення планових перевірок з боку Держцінінспекції.

Проектом передбачено розділення суб'єктів господарювання на групи в залежності від обсягів реалізації ними товарів у грошовому вираженні, належності до суб'єктів природних монополій, наявності порушення вимог законодавства у сфері ціноутворення тощо.

Таким чином, пропонується розділити суб'єкти господарювання за трьома ступенями ризику - високий, середній, незначний. Це, в свою чергу, визначатиме періодичність здійснення планових перевірок таких підприємців.

Так, перевірку суб'єктів господарювання, в яких високий ступінь ризику, пропонується проводити не частіше ніж один раз на рік, середній - один раз на два роки, незначний - один раз на п'ять років.

В міністерстві зазначають, що визначення групи суб'єктів "з незначним ступенем ризику" з періодичністю перевірок один раз на п'ять років є однією з новацій Проекту, спрямованою на звуження кола суб'єктів господарювання, що підлягатимуть перевірці.

Ще однією новацією є збільшення у десять разів критерію щодо граничного обсягу реалізації товарів у грошовому вираженні - для суб'єктів з високим ступенем ризику річний продаж товарів визначається у сумі 5 мільйонів гривень, із середнім - від 3 до 5 мільйонів гривень.

Крім того, Проект містить положення, за яким збільшується у 1,5 рази інтервал між перевірками у разі коли протягом останніх трьох років не виявлено фактів порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері ціноутворення.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 червня 2020, 6:20

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.