АМКУ виявив змову мереж роздрібної торгівлі

Антимонопольний комітет виявив ознаки картельної змови на ринку роздрібної торгівлі, учасниками якого стали найбільші торговельні мережі, що працюють в Україні.

Про це на прес-конференції повідомив перший заступник голови АМКУ Рафаель Кузьмін, повідомив УНІАН.

Кузьмін не назвав торговельні мережі, пославшись на конфіденційність даних розслідування. Однак повідомив, що причиною розслідування став факт завищення цін на соціально значущі товари як молоко і хліб в середньому на 20-30%.

"Буквально восени вже, очевидно, буде прийнято рішення. Торговельні мережі про наше розслідування знають, готують контраргументи. Але, тим не менш, ми розраховуємо закінчити справу восени. Будемо привчати їх до дотримання закону", - сказав Кузьмін.

Він підкреслив, що нинішні аргументи мереж про свою невинність - неприйнятні. "Вони кажуть, що ціна залежить від виробників і постачальників. І саме вони формують ціну для споживача. Це хибний аргумент", - зазначив чиновник.

Він також спрогнозував, що обсяг штрафів, які будуть накладені на торговельні мережі за підсумками розслідування, складе до 10% від обсягу торгового обороту.

Кузьмін також зауважив, що результатом розслідування стане зниження цін.

Як повідомлялось, в 2013 році АМКУ визначив найбільш важливими для вивчення ринки роздрібної торгівлі, реалізацію лікарських препаратів, підключення об'єктів міського будівництва до інженерних мереж електро-, газо-, тепло-і водопостачання та водовідведення; вивезення, переробки та захоронення побутових відходів.

У першому кварталі 2013 року оборот роздрібної торгівлі в Україні проти аналогічного періоду минулого року (у порівнянних цінах) зріс на 13,4% і склав 184,91 мільярда гривень.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 жовтня 2020, 13:41

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.