Поляки звинуватили Україну в обвалі цін на ріпак

Лідер найбільшої польської опозиційної партії "Закон і справедливість" (PIS) Ярослав Качинський заявляє про необхідність прояснити ситуацію з поставками ріпаку з України, який нібито привів до падіння цін на цю продукцію в Польщі і завдає шкоди польським сільгоспвиробникам.

Про це повідомляє українська служба Польського радіо (Polskie Radio), відзначаючи, що польські виробники рапсу сьогодні планують відновити свої протести проти дуже низьких цін на продукцію, пише УНІАН.

PR відзначає, що Качинський звинувачує уряд Польщі в тому, що він не цікавиться цими проблемами і не намагається допомогти польським виробникам.

"Я вам нагадаю про події 2008 року, коли саме імпорт з України привів до різкого зниження цін і хтось на цьому пізніше запрацював. І питання, хто на цьому заробляє, це питання, яке потрібно задавати, він повинен зацікавити ЗМІ, це потрібно з'ясовувати ", - заявив політик.

На його думку, у справі можуть бути замішані представники Польської селянської партії (PSL), яка входить в урядову коаліцію з партією влади "Громадянська платформа" (РО).

У той же час Gazeta Wyborcza відзначає, що ціни на ріпак в Польщі знизилися через зниження цін на світових ринках.

"Минулого року польські виробники виграли на глобалізації - при вартості виробництва тонни ріпаку в 285-330 євро за тонну продавали його за 500 євро. Цього року ціна на ринку в Парижі впала з 520 до 375 євро", - відзначає газета.

Видання також відзначило, що українські виробники поставляють ріпак, головним чином, через порт з Одеси до Роттердаму і Ростоку, а не до Польщі.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 грудня 2020, 8:14

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.