Слідство розглядає три версії аварії на заводі Фірташа

Триває розслідування аварії в Горлівці.

Є три версії причин викиду аміаку, розповів вчора на брифінгу заступник генпрокурора Анатолій Пришко, повідомляє "Комерсант-Україна".

"Перша - аварія сталася через порушення правил експлуатації обладнання, друга - внаслідок халатності персоналу, третя - після порушення правил при проведенні ремонтних робіт", - сказав він.

представники уряду, Генпрокуратури та СБУ, які приїхали до Горлівки, пообіцяли розібратися не тільки в причинах аварії, але і з тим, чому жителів міста не оповістили про надзвичайну ситуацію на заводі.

"Служба Гірпромнагляду була сповіщена вчасно. А ось Держслужбу надзвичайних ситуацій та екологічну інспекцію Донецької області сповістили не відразу. Це питання для розгляду комісією з кадровими висновками про відповідність посадам відповідальних за це людей", - заявив міністр екології Олег Проскуряков.

Крім того, Проскуряков підкреслив, що за правилами труба аміакопроводу повинна бути товщиною 5 міліметрів, але візуально вона менше 2-3 міліметрів. "Прорив - дірка розміром 10х10 сантиметрів", - розповів міністр.

Як відомо, 6 серпня в 14.20 під час капітального ремонту заводу № 1 ПАТ "Концерн Стирол" стався викид аміаку, за попередніми даними - через розрив аміакопроводу.

На момент аварії в цеху знаходилося близько 100 осіб, 5 з них загинули, а 22 постраждали.

Володимир Романенко, який постраждав під час викиду і зараз проходить лікування в лікарні ім. Калініна, розповів, що прорив трубопроводу з аміаком викликав фонтан висотою приблизно 20 метрів: "Пар був такий, що не було видно витягнутої руки. У багатьох ударною хвилею з рук вибило протигази".

Як відомо, "Стирол" входить входить в холдинг Оstchem Дмитра Фірташа.

Олігарх учора озвучив свою версію, чому сталася аварія на заводі.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 березня 2021, 17:45

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.