Дах-ліхтар для Бессарабського ринку обійдеться у 2,5 мільйона

Бессарабський ринок у Києві реставрують.

Таке рішення прийняла мерія, пишуть "Вєсті".

Реставрація пройде у кілька етапів. На першому - розроблять проект і замінять скляний дах-ліхтар, а на другому - відремонтують фасад та інтер'єр.

"В першу чергу буде відреставрований скляний дах будівлі, а потім почнемо реставрацію фасаду, фундаменту, комунікацій", - сказала начальник відділу ринків управління торгівлі КМДА Людмила Венедиктова.

Як зазначається, на скляний дах витратять 2,5 мільйона гривень.

"Це тому так дорого, що доведеться ремонтувати не звичайний дах, а дах-ліхтар. Бачите, як через скло всередину ринку потрапляє світло?", - пояснили торговці ринку.

Водночас вони не в захваті від реставрації, тому що не вірять, що після ремонту тут не підвищать вартість оренди.

"Чи можуть вигнати. А раптом залучать інвестора, і той встановить свої тарифи або свої правила? У нас тут вже своя клієнтура. Політики і депутати ходять, зірки все купують", - каже продавець фруктів Тамара.

В адміністрації ринку запевнили, що реставрацію планують провести без закриття Бессарабки, а залучати інвесторів не збираються - все зроблять за бюджетні гроші.

Архітектор і член містобудівної ради Києва Георгій Духовичний вважає, що після реконструкції на Бессарабці можна розмістити щось інше.

"Я вважаю, що ринок тут вже не актуальний. Можна розмістити в цій будівлі музей архітектури з макетом міста, як роблять у всьому світі - будь-який громадянин може прийти і подивитися, як буде змінюватися місто. Якщо ж залишити ринок на місці, то можна виділити хоч 30 кв м його площі для міні-музею", - каже Духовичний.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 січня 2021, 3:34

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.