Темпи зростання економіки Японії сповільнилися

За попередніми даними уряду Японії, в другому кварталі 2013 зростання японської економіки сповільнилося до 2,6% у річному вирахуванні з 3,8% в першому кварталі.

Аналітики прогнозували, що ВВП Японії зросте на 3,6%, пише The Wall Street Journal, повідомляють "Вєдомості".

Зростання ВВП у порівнянні з попереднім кварталом становило0,6%.

За перше півріччя зростання економіки Японії був кращим за останні три роки. У такому ж періоді 2012 в країні була рецесія.

У квітні-червні 2013 споживчі витрати збільшилися на 0,8% порівняно з попереднім кварталом, переважно за рахунок зростання витрат на одяг, ювелірні прикраси та їжу поза домом.

Витрати на житло знизилися на 0,2%. Держвидатки підвищилися на 1,8%, їх зростання триває вже шість кварталів поспіль. Капіталовкладення компаній скоротилися на 0,1%, при прогнозах ринку про зростання на 0,7%.

Ослаблення зростання ставить під сумнів ефективність планованого збільшення податку з продажів, яке покликане скоротити держборг Японії.

Цей борг 30 червня вперше в історії перевищив 1 квадрильйон єн (10,4трильйона доларв), що більше 200% ВВП.

Найближчим часом прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе повинен оголосити, чи продовжить уряд реалізацію плану підвищення податку з продажів до 10% в два етапи.

Багато економістів вважають, що саме збільшення цього податку в 1997 році на 2% до поточного рівня в 5% зупинило і без того слабке відновлення і підштовхнуло країну до "економічної хвороби", яка триває вже півтора десятиліття.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 23 жовтня 2020, 11:44

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.