Акції "АвтоВАЗу" за 2 дні подорожчали більш ніж на 20%. Інсайд?

Акції "АвтоВАЗу" в перші хвилини торгів на Московській Біржі 14 серпня подорожчала на 10,3%, але потім трохи опустилися і стали коштувати на 6% більше, ніж днем раніше.

До 10:30 за московським часом одна акція "АвтоВАЗу" коштує 11,25 рубля, повідомляє"Лєнта.ру".

Ще на початку тижня трейдери оцінювали її приблизно в 9,5 рубля.

Цінні папери "АвтоВАЗу" почали рости в ціні 13 серпня на нейтральному тлі - жодних повідомлень про свою діяльність сама компанія не випускала.

Проте, під час торгів акції дорожчали на 17%, а закінчили торги на позначці плюс 12%. Пік зростання припав на середину торговельної сесії, тоді ж на порядок збільшився обсяг торгів за цінним папером.

Хто саме скуповує акції і чому, поки невідомо. Газета "Вєдомості" вранці 14 серпня писала з посиланням на опитування трейдерів, що цінні папери могли подорожчати у зв'язку з поширенням інсайдерської інформації, однак якої саме, виданню з'ясувати не вдалося.

Регулятори ринку на ситуацію з акціями поки не відреагували.

Раніше Федеральна служба з фінансових ринків (буде скасована з 1 вересня; її функції перейдуть ЦБ) вже визнавала факт маніпуляції вартістю акцій "АвтоВАЗу".

Це відбулося в червні 2013 року, через півроку після того, як цінні папери компанії значно подорожчали на тлі розміщення в ряді ЗМІ неправдивих рекламних оголошень про зворотний викуп акцій, нібито організованого"АвтоВАЗом".

Акції "АвтоВАЗу" не входять до бази розрахунку індексу ММВБ, тому їх зростання не впливає на рух самого індексу. Невключення цінних паперів в індекс може бути пов'язано з тим, що на біржі реально звертається лише невеликий пакет "АвтоВАЗу" - близько п'яти відсотків.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 24 січня 2022, 7:07

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.