Російська митниця заблокувала ввезення товарів з України?

Митна служба РФ з 14 серпня 2013 включила до переліку "ризикових" всіх без винятку українських імпортерів, що фактично на невизначений час заблокувало поставку товарів з України.

Про це повідомляє прес-служба Федерації роботодавців України (ФРУ).

На жаль, "Рошеном" справа не обмежилась, відзначають в Федерації роботодавців.

"Проблеми в українських експортерів з проходженням митного контролю на митниці РФ почали виникати ще з 20 чисел липня, про це свідчать звернення підприємств до ФРУ, які надходять протягом останніх двох тижнів", - йдеться у повідомленні.

Керівництво цих підприємств повідомляє, що у них виникли проблеми на російській митниці.

Це виражається у тому, що транспортні засоби, які перевозять продукцію українських товаровиробників, на кордоні Російської федерації підлягають безпричинній суцільній перевірці, включаючи вивантаження, переваження вантажу та завантаження його назад.

За інформацією ФРУ, 14 серпня до профілю ризику системи управліннями ризиками Федеральної митної служби РФ до перших чотирьох десятків підприємств, які туди потрапили у липні цього року, були додані всі без виключення українські експортери.

При цьому заходи попередження ризику були ще більш посилені. По суті, наголошують в ФРУ, мова йде про повну зупинку українського експорту на невизначений час, аж до тижнів або навіть місяців.

До описуваних подій прогнозний обсяг українського експорту до РФ у другому півріччі поточного року Федерація роботодавців України оцінювала приблизно у 8,5 мільярда доларів.

Внаслідок зриву частини контрактів, а також подорожчання і затримки виконання інших експортних угод, за оцінкою ФРУ, втрати України від описуваних дій російської сторони можуть досягти, залежно від розвитку подій, до 2-2,5 мільярда доларів тільки в другому півріччі поточного року.

Як раніше повідомлялося, у статті видання "Економічна правда", російська митниця з кінця липня посилила контроль вантажів, що ввозяться більш ніж 40 українськими компаніями, включаючи ПАТ "Укрнафта", а також низкою підприємств бізнесмена Дмитра Фірташа (який є головою ФРУ)

Також переліку "ризикових" імпортерів включені ПрАТ "Кримський титан" (АРК), Вільногірський ГЗК, ТОВ "Синтез ресурс" (дистриб'ютор Вільногірського ГЗК), ПАТ "Кримський содовий завод" (КСЗ, Красноперекопськ, АРК), ПрАТ "Сєвєродонецьке об'єднання "Азот" (Луганська область), ПАТ "Сумихімпром", ТОВ НВП "Зоря" (Рубіжне Луганської області), ТОВ "Хімічна компанія бензол" (постачальник продукції "Зорі").

Крім того, у список включені великі вагонобудівні підприємства України:

"Дніпровагонмаш" (Дніпропетровська область, власник - група "ТАС"), підприємства Групи "Азовмаш" (Донецька область, видання пов'язує їх з нині покійним Олександром Савчуком), Стахановський вагонзавод (Луганська область, входить до групи "Фінанси та Кредит" Костянтина Жеваго), а також виробник вагонного литва - Кременчуцький сталеливарний завод (Полтавська область).

Також до списку потрапило провідне підприємство енергомашинобудування ВАТ "Турбоатом" (75% належить державі).

У числі підприємств агропромислової галузі в переліку "ризикових" імпортерів - кондитерське ПО "КОНТІ" (основний бенефіціар - Борис Колесніков), сировари "Агропродекспорт" і "КОМО-експорт", а також державне підприємство "Артемсіль".

За даними видання, українські підприємства були внесені до переліку ризикових ще 12 липня 2013, а застосування санкцій до них (складнощі з оформленням імпорту товарів) почалося приблизно з 24-25 липня.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 червня 2022, 15:34

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.